EESTI
RAAMATUPIDAJATE
KOGU

IMG 2417

Sünnipäevanädalal on sündmusi kõikjal üle Eesti, Tallinnas toimuvad juubelisündmused on keskendunud nädala alguse- ja lõpupäevadele. 

Esmaspäev, 19. veebruar
Kell 12.00 - EV100 sünnipäevanädala avaaktus Tartu maantee 1, kohas, kus 100 aastat tagasi kogunes esimest korda Päästekomitee ja koostas järgnevatel
päevadel iseseisvusmanifesti. Peetakse kõnesid, toimub Jaak Juske ajalootund ning kaitseväe orkester mängib hümni. Sealt marsitakse kaitseväe orkestri saatel Eesti Panga majja.
Kell 13.00 - Eesti Panga maja iseseisvussaalis esitletakse 2-eurost juubelimünti. Kavas Loone Otsa lavastuslik etteaste. Külastajaile on avatud tee- ja kohvilaud. Juubelimünti vermitakse veidi rohkem kui 1,3 miljonit  ja müntide müük jääb iseseisvussaalis avatuks kuni 17.00.
Kell 14.00 -  Solarise keskuse Apollo poes esitletakse EV100 raamatusarja esimest raamatut ''Eesti riigi 100 aastat'', mille autorid on Mart Laar ja Toomas Hiio.

Neljapäev, 22. veebruar
Kell 17.00 -  ERK Motivatsioonipäev - Tervitame koos saabuvat EV100 sünnipäeva! Registreeru SIIN :)
Kell 20.00  -  Eesti 100. sünnipäevale pühendatud õhtusöök-kontsert-pidu ''Disco Tallinn'' Vaba Laval. Laua on katnud Peeter Pihel.
Kell 22.00  -  Eesti 100. sünnipäevale pühendatud elektroonilise muusika festival ''Made in Estonia'' Kultuurikatlas.

Laupäev, 24. veebruar

24.veebruari päikesetõusul heisatakse riigilipp Toompeal. 

Kell 11.00 -  kaitseväe paraad Vabaduse väljakul, kella 12.00st on Vabaduse väljakul sõjamasinate näitus.
Kell 13.00 -  üleriigiline aktsioon ''Eesti minut'', kuhu kõik on oodatud oma pilte saatma. 

24.veebruarist on Lennusadamas avatud Eesti Meremuuseumi näitus ''100 aastat kiilu all''.

Avatud on kolm ajaloo- ja kunstiteemalist juubelinäitust:
Maarjamäe loss  – Eesti Ajaloomuuseum avaneb 15. veebruaril pärast põhjalikku renoveerimist uue püsinäitusega „Minu vaba riik“, mis käsitleb elu Eestis viimase 100 aasta jooksul. Näitusel saab osa siin elanud inimeste elus olulist rolli mänginud sündmustest ning valikutest, mis nende sündmuste tõttu oli võimalik või tuli langetada.

Näitusel on elamuslik osa, mis kätkeb konkreetsete inimeste lugusid, võimalusi osa saada, näiteks meeleoludest Endla teatri rõdu ees 23. veebruaril 1918,  õppida selgeks mõned 20. aastate populaarsete tantsude sammud, tunda nuhi silmi kuklas, seista Balti ketis jm. Lisateadmisi ja lugusid pakuvad arvukad audiovisuaalsed programmid. 

Näitusel on ka lühirada, kus läbi kümnekonna eseme on võimalik saada kiirpilk Eesti ajaloole.

Lastel on kõige muu kõrval võimalik üles ehitada oma enda vaba riik. 

Tallinna Raekojas on 15.veebruarist avatud näitus "Rõõm linna südames. Maalid Enn Kunila kollektsioonist", mis  annab tervikliku ülevaate 20. sajandi esimese poole Eesti maalikunstist (nn. Eesti kunsti kuldajast), keskendudes harmoonilistele ja õnnerikastele maastikele ning linnavaadetele.

Kunstiühing Pallas 100. Sünd ja taassünd  Adamson Ericu muuseumis alates 26.jaanuarist.  
Pallase nimi kõlab eesti kultuuriloos väga tuttavalt, aga sügavamaid teadmisi selle kohta napib. Ometi on tegu meie vaimu- ja tundekultuuri arengus esmajärgulist osa etendanud ühinguga, mis sündis käsikäes Eesti riigiga.

Allikas: www.visittallinn.ee
www.ev100.ee