Unites Informs Supports

Apply membership

Suveseminar Riias 
"Latvijas grāmatvedība"

Eesti Raamatupidajate Kogu traditsiooniline suveseminar toimus 10.-12. augustil 2018 meie lõunanaabrite pealinnas Riias.
Reedel esinesid meile Läti Vabariigi Raamatupidajate Assotsiatsiooni (LRGA) juhatuse esimees ja juhatuse liige Andrejs Ponomarjovs ning juhatuse liige Olga Molchanova, kes andsid põhjaliku ülevaate Läti assotsiatsiooni tegemistest ning Läti raamatupidajate toimetusi mõjutavas seadusloomest. LRGA fookus on üsna selgelt raamatupidamise kvaliteedil, tehakse rahvusvahelist koostööd Institute of Chartered Accountants of England and Wales'iga (ICAEW). Samuti on LRGA valmistunud pikalt Rahvusvahelise Raamatupidajate Föderatsiooni (IFAC) liikmestaatuse saamiseks.

ERK liikmed tutvusid kohaliku giidi saatel Riia vaatamisväärsustega, külastasime lätlasete uhkust uut Rahvusraamatukogu ja käisime ka Rundale lossis. Paljudele oli see esmakordne linnaga tutvumine koos reisijuhiga, mis andis kuhjaga uut infot isegi mitukümmend korda Riia linnas viibinutele.

Meile esines lisaks Läti kolleegidele Martin Sookael, kes tegeleb tuntud Eesti tšeki-äpi CostPocket kohandamisega Läti turu jaoks. Martin rääkis millised on Lätis kehtivast käibemaksuseadusest tulenevad eripärad kviitungite menetlemisel.

Pildigaleriid:

1. http://www.lrga.lv/lrga-jaunumi/igaunijas-gramatvezu-asociacijas-vasaras-seminars-latvijas-gramatvediba-riga.html
2. https://photos.app.goo.gl/9YUNYxax3y5h4oyw7

FaLang translation system by Faboba