Unites Informs Supports

Apply membership

ERK esindaja osales Republika Srpska Raamatupidajate ja Audiitorite Assotsiatsiooni kongressil

 

19.-21. septembril 2018 osales ERK juhatuse esimees Margus Tammeraja raamatupidajate organisatsioonide rahvusvahelise koostöö memorandumist lähtuvalt Republika Srpska Raamatupidajate ja Audiitorite Assotsiatsiooni kutsel nende 22.-l kongressil Bosnia Herzegovinas. Kongressi läbivaks teemaks oli raamatupidamise digitaliseerumine ja rahvusvahelistumine ning ühtsete standardite rakendamine (IFRS SME).

“Andsin ülevaate ERK-st ja meie edukast koostööst Rahandusministeeriumi, Maksu- ja Tolliameti ning Statistikaametiga, mis puudutab osalust Raamatupidamise Toimkonnas, Aruandlus 3.0, elektroonsete kutseeksamite, seadusemuudatuste arutelusid jt projekte,” võtab M. Tammeraja lühidalt kokku oma kaks etteastet.

Republika Srpska Maksuamet on äsja juurutanud e-teenindusportaali, milleni Eesti jõudis juba aastaid tagasi. Vahetasime kogemusi portaali tehnilise teostaja tarkvaraarendusettevõtte LANACO esindajatega. Tõdesime, et raamatupidajate esindusorganisatsiooni ja avaliku sektori koostööst sünnib kasu kõigile osapooltele, sh lihtsustub raamatupidajate töö nt aruandluskohustuse täitmisel.

Kongressil oli üle 700 osaleja, väliskülalistest olid kohal Prantsuse, Bulgaaria, Läti ja Balkanimaade raamatupidamisorganisatsioonide esindajad.

Srpska auditoorium   Srpska vaade lavale

Srpska vaade saali

 

FaLang translation system by Faboba