EESTI
RAAMATUPIDAJATE
KOGU

ERK nõukoja valimised märts 2021

ERK on raamatupidajaid ühendav, teavitav ja toetav organisatsioon, mille üldkoosolekute vahelisel ajal esindab liikmeid ERK nõukoda. ERK edu aluseks on nõukoja liikmete vabatahtlik töö!

Eesti Raamatupidajate Kogu nõukoja liikmeteks võivad olla nii füüsilisest isikust ERK liikmed kui ka juriidilisest isikust ERK liikmete esindajad.

Nõukoja liige ei ole lihtsalt auamet - sellega kaasneb kohustus ja vastutus juhtida ja suunata ERK arengut. Nõukoja liikme eeliseks on võimalus otseselt rääkida kaasa arvestusala arengutes. Loe täpsemalt ERK strateegiast tulenevatest vastutusvaldkondadest ja nõukoja liikme rollidest siit.

Nõukoda tegeleb kõigi ERK jaoks oluliste küsimustega, sh planeerib ja korraldab ERK üldist juhtimist ning teostab järelvalvet juhatuse tegevuse üle. Nõukoda valib juhatuse ja moodustab toimkonnad (toimkonna esimees peab olema nõukoja liige) ning suunab ja kontrollib nende tegevust.

Olete oodatud kandideerima ERK nõukotta, et anda oma panus Eesti arvestusala arengusse, hoolitseda raamatupidaja ameti tuleviku eest ja edendada raamatupidamisteenuste kvaliteeti.

Palume Teil enne kandideerimist tutvuda ERK põhikirja (link) ja kodukorraga (link). Kandideerimiseks palume Teil täita vormikohane CV (alla laetav CV link) koos lühikese tutvustusega ja edastada see esimesel võimalusel ERK e-mailile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Ikka selleks, et valijad saaksid Teie kandidatuuriga varakult tutvuda. Kõigi kandidaatide tutvustus ja CV lisatakse ERK kodulehele "Nõukoja valimised 2021" alla.
 
Palun esita oma kandidatuur aegsasti 25. märtsil 2021 toimuvatele ERK nõukoja valimistele! Traditsioonidele kohaselt eelneb üldkoosolekule ja valimistele ERK teabepäev! Seekord on teemaks "Tulumaksuseaduse aiaaugud 2021". Registreeru SIIN.
 

Tutvu ERK liikmetega, kes on tänase seisuga oma kandidatuuri üles seadnud (kliki nimele ja saa kandidaadi kohta listeavet).


   Margus Tammeraja CV

Olen Margus Tammeraja, Eesti Raamatupidajate Kogu (ERK) juhatuse esimees. Minu igapäevatööks on raamatupidajate erialaliidu  juhtimine, tegelen innovatsiooniteemade edendamise ja välissuhete korraldamisega, mille kaudu tuua Eestisse parimaid praktikaid ja tutvustada Eesti uuenduslikke lahendusi maailmale.
 
Löön kaasa ka raamatupidamisettevõtluses, olles Robby&Bobby OÜ partner ning seeläbi suudan paremini kaasa aidata ERK kaudu raamatupidamisteenuste valdkonna arendamisele Eestis.
 
Oma teadmisi hoian tasemel uurides tehnika arengu võimalusi ja tulevikustsenaariume, olen parandamatu optimist. Jalad aitab maapeal hoida loodusarmastus, tervisesport, hetked väärtkirjandusega ja kirjutamine.
 
ERK nõukoja liikme ja võimaliku juhatuse liikmena hoolitsen meie erialaliidu jätkusuutlikkuse ja kasvu eest ning seisan raamatupidajate huvide eest, olgu tegemist traditsioonilise töötvõtjast raamatupidaja või raamatupidamisettevõtjaga.
  
 


Virge Ratassepp 2021   Virge Ratassepp CV

Olen töötanud raamatupidajana alates 2001. aastast. 2005 aastal lõpetasin Audentese Ülikoolis Finantsjuhtimise eriala ja 2020 aastal omandasin vanemraamatupidaja, tase 6 kutse. Kasvamist selles valdkonnas alustasin väikeses firmas, peale seda järgnes teekond raamatupidamise ettevõttesse. Seal töötades sain aru miks mulle raamatupidamine meeldib ja mis mind selle juures köidab. Enne oma ettevõtte käima lükkamist sain võimaluse enda teadmisi veel täiendada ja arendada 3 aastat tootmisettevõttes. Aastast 2009 olen olnud ettevõtja ja loonud teistele väikefirmadele erinevaid väärtusi läbi õigete ja õiglaste raamatupidamise võtete. Sellel teel on olnud mul väga erinevaid valdkondi ja ettevõtteid alustades metsandusest, MTÜ ja projektidega, transpordiga, hulgi- ja jaekaubandusega, toitlustus ning iluteenindusvaldkonnaga ning lõpetades tootmise ja panganduse valdkondadega. Loomulikult on tehtud tuhandeid aruandeid ja töötatud mitmete erinevate programmidega. Kõige suurem kogemus on mul Hansa rühma kuuluva tarkvaraga. Hetkel töötan veel lisaks NAVi, Meriti, Joosepi ja Erply Booksiga.

Mulle meeldib, kui ettevõtaja saab aru raamatupidamisest ja raamatupidajast, millestki ja kellestki rohkemast, kui ühest isikust keda on vaja, et riigile esitada aruandeid. Täna on kahjuks palju ettevõtjaid, kes on väga enesekesksed ja lähtuvad isiklikust huvist.

Meie riigis on liiga lihtne hakata osutama raamatupidamise teenust ja see on muret tekitav. Raamatupidaja peab olema kursis väga paljude nüanssidega ja end pidevalt arendama, et selles valdkonnas oleks teenuse tase ühtlasem ja turul ei oleks ebakompetentseid teenusepakkujaid.

Meil on viimasel ajal väga palju ja kiiresti muutuvaid seadusi, millega ei jõua kahjuks kõik kaasas käija. Seetõttu on väga oluline osa siin ERK-l.

Minu arvates peaks olema ERK-sse kuulumine auasi. ERK saab aktiivselt kaasa rääkida seadusloomes ja pakkub raamatupidajale võimalusi erialaseks arenguks, korraldades erinevaid töötubasid ja on raamatupidajate lipulaevaks. Eelmisel aastal sai ERK viidud üle e-arvete süsteemile, millega on kaasnenud suur aja kokkuhoid. Kahjuks ei ole e-arved veel ikka nii laialt levinud ja ma väga loodan, et järgmiste aastate jooksul suudame seda veel rohkem massidesse viia ja inimestele omasemaks teha.

Kuuludes ERK nõukotta, soovin panustada Eesti raamatupidajate taseme tõstmisse ja tulemuslikumale tööle. Minu motoks on olla efektiivne ja tegutseda läbimõeldult ning innovaatiliselt. Olen valmis panustama nii raamatupidamisteenuste kui ka koolitustoimkonnas.

 

Egle Vainula 2021    Egle Vainula CV

Olen raamatupidamisega olnud seotud juba üle 20 aasta, vandeaudiitori kutse on mul 2012 aastast.
Alates maist 2017 juhin enda asutatud raamatupidamis- ja palgaarvestusteenuseid pakkuvat raamatupidamisbürood eLMEK Accounting OÜ. Meie ettevõtte valiti Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon poolt 2019 aasta naisettevõtjaks ning Eesti kiirema kasvuga raamatupidamisbüroode hulgas tituleeris Äripäev meid kolmanda kohaga.
Olen julge pealehakkaja, kes ei karda välja öelda, mida ta asjadest arvab. Minu kogemus finantsarvestuse valdkonnas, nii raamatupidaja, audiitori kui ka juhi rollis, on andnud mulle hulgaliselt kogemusi näha finantsarvestust mitme väga erineva nurga alt. Mis omakorda annab mulle hea ettekujutuse sellest, mida ettevõtte juhid võiks soovida ja oodata finantsnumbritelt ja finantsarvestuse protsessi korralduselt. Kuulen tihti ettevõtjaid lausumas, et oskan näha suuremat pilti ja mõtlen nendega alati kaasa.
ERK liikmena olen seni aktiivselt panustanud nõukoja, raamatupidamisteenuste toimkonna ning koolituse toimkonna töös. Alates 2019. aasta detsembrist olen valitud ka esindama ERK-d Raamatupidamise Toimkonnas. Näiteks kevadel 2020 RT poolt välja antud selgitused, kuidas kajastada Töötukassa poolt antavat hüvitist, on just minu algatusel välja töötatud. ERK nõukotta kandideerides olen valmis jätkuvalt ka nendes valdkondades edasi panustama. Tahan anda oma panuse sellese, et meie valdkonnas tegutsevatel inimestel oleks selge ja arusaadava raamistikuga keskkond, kus oma tööd teha.

 

Rebecca Liis Armus    Rebecca Liis Armus CV

Mina olen Rebecca Liis. Mul olen 15 aastane raamatupidamiskogemus ning sellest 10 aastat olen juhtinud Armus raamatupidamisbürood, omand 6. taseme kutsetunnistust ning mind on tunnustatud tiitliga aasta raamatupidaja 2017. Ma teen oma tööd kirega ning see on ka üks põhjustest, miks ma olen otsustanud panustada ka ERKi nõukoja töösse. Eelmisel aastal ma tegin esimesed sammud valdkonna arengusse osaledes Raamatupidamisbüroode kvaliteedimärgise välja töötamise töögrupis.

Ma arvan, et iga inimene peab tegema seda, mis teda sütitab ning siis ongi ta oma tegevustes edukas. Minevik näitab, et see nii ka on. Nimelt olen ma üsna rahul oma ettevõtte senise arenguga ning võin uhkusega öelda, et minu juhtimise all on meid muuhulgas märgatud ning tunnustatud vastutustundlikku ettevõtluse foorumi poolt vastutustundlikku ettevõtluse hõbemärgisega ja seda juba alates 2017. Ma arvan, et vastutustundlikkus oma tegevuses on väga oluline ja see on väärtus, mis vääriks laiemat tähelepanu ka meie valdkonnas. Vastutustundlikkus oma tegevuses ei ole ainult see, kui vähendame oma ökoloogilist jalajälge vaid kompleks erinevatest tegevustest. See teema on väga tihedalt põimunud meie igapäevatööga ning näen kaht väga olulist valdkonda, millega on võimalik lähiajal tegeleda. Nendeks on digitaliseerimine/automatiseerimine ja inimeste pädevuse suurendamine.

Innovatsioon ja seal hulgas digitaliseerimine ja automatiseerimine on teemad, mis on tahes tahtmata praegu päevakorral ning ma soovin panustada sellesse, et eesti raamatupidajad oleksid selles valdkonnas eesrinnas ja heaks eeskujuks ka teistele riikidele. Ma soovin aidata kaasa sellele, et meie raamatupidajad oskaksid ära kasutada arengu võimalusi ja ei jääks kinni mugavustsooni või ei tunneks paanilist hirmu oma ametikoha kadumise pärast. Mina näen juba praegu, et raamatupidaja on oma tegevuses iga päev järjest rohkem nõustaja ja järjest vähem tehnilise töö tegija.
Selleks aga, et ka tulevikus oleks meie raamatupidajad edukad, tuleb juba praegu mõelda, millised on need õppekavad, mida me neile õpetame. Me panustame tõsiselt sellele, et meie juurde tulevad praktikandid juba täna saaksid häid IT alaseid teadmisi, et olla peale kooli lõpetamist konkurentsivõimelised.

 

 

FaLang translation system by Faboba