EESTI
RAAMATUPIDAJATE
KOGU

ERK nõukoja valimised märts 2021

ERK on raamatupidajaid ühendav, teavitav ja toetav organisatsioon, mille üldkoosolekute vahelisel ajal esindab liikmeid ERK nõukoda. ERK edu aluseks on nõukoja liikmete vabatahtlik töö!

Eesti Raamatupidajate Kogu nõukoja liikmeteks võivad olla nii füüsilisest isikust ERK liikmed kui ka juriidilisest isikust ERK liikmete esindajad.

Nõukoja liige ei ole lihtsalt auamet - sellega kaasneb kohustus ja vastutus juhtida ja suunata ERK arengut. Nõukoja liikme eeliseks on võimalus otseselt rääkida kaasa arvestusala arengutes. Loe täpsemalt ERK strateegiast tulenevatest vastutusvaldkondadest ja nõukoja liikme rollidest siit.

Nõukoda tegeleb kõigi ERK jaoks oluliste küsimustega, sh planeerib ja korraldab ERK üldist juhtimist ning teostab järelvalvet juhatuse tegevuse üle. Nõukoda valib juhatuse ja moodustab toimkonnad (toimkonna esimees peab olema nõukoja liige) ning suunab ja kontrollib nende tegevust.

Olete oodatud kandideerima ERK nõukotta, et anda oma panus Eesti arvestusala arengusse, hoolitseda raamatupidaja ameti tuleviku eest ja edendada raamatupidamisteenuste kvaliteeti.

Palume Teil enne kandideerimist tutvuda ERK põhikirja (link) ja kodukorraga (link). Kandideerimiseks palume Teil täita vormikohane CV (alla laetav CV link) koos lühikese tutvustusega ja edastada see esimesel võimalusel ERK e-mailile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Ikka selleks, et valijad saaksid Teie kandidatuuriga varakult tutvuda. Kõigi kandidaatide tutvustus ja CV lisatakse ERK kodulehele "Nõukoja valimised 2021" alla.
 
Palun esita oma kandidatuur aegsasti 25. märtsil 2021 toimuvatele ERK nõukoja valimistele! Traditsioonidele kohaselt eelneb üldkoosolekule ja valimistele ERK teabepäev! Seekord on teemaks "Tulumaksuseaduse aiaaugud 2021". Registreeru SIIN.
 

Tutvu ERK liikmetega, kes on tänase seisuga oma kandidatuuri üles seadnud (kliki nimele ja saa kandidaadi kohta listeavet). Kandidaadid on järjestatud kandidatuuri ülesseadmise järjekorras, millele viitab ka vastav number.


(1) Margus Tammeraja CV

Olen Margus Tammeraja, Eesti Raamatupidajate Kogu (ERK) juhatuse esimees. Minu igapäevatööks on raamatupidajate erialaliidu  juhtimine, tegelen innovatsiooniteemade edendamise ja välissuhete korraldamisega, mille kaudu tuua Eestisse parimaid praktikaid ja tutvustada Eesti uuenduslikke lahendusi maailmale.

Löön kaasa ka raamatupidamisettevõtluses, olles Robby&Bobby OÜ partner ning seeläbi suudan paremini kaasa aidata ERK kaudu raamatupidamisteenuste valdkonna arendamisele Eestis.

Oma teadmisi hoian tasemel uurides tehnika arengu võimalusi ja tulevikustsenaariume, olen parandamatu optimist. Jalad aitab maapeal hoida loodusarmastus, tervisesport, hetked väärtkirjandusega ja kirjutamine.
 
ERK nõukoja liikme ja võimaliku juhatuse liikmena hoolitsen meie erialaliidu jätkusuutlikkuse ja kasvu eest ning seisan raamatupidajate huvide eest, olgu tegemist traditsioonilise töötvõtjast raamatupidaja või raamatupidamisettevõtjaga.
 
Videointervjuu ERK nõukoja kandidaadi Margus Tammeraja'ga https://vimeo.com/519495463
 
Marguse senise tegevuse kohta juhatuse liikmena loe lisaks ERK juhatuse tegevusest 2018-2021.
 


Virge Ratassepp 2021(2) Virge Ratassepp CV
 

Olen töötanud raamatupidajana alates 2001. aastast. 2005 aastal lõpetasin Audentese Ülikoolis Finantsjuhtimise eriala ja 2020 aastal omandasin vanemraamatupidaja, tase 6 kutse. Kasvamist selles valdkonnas alustasin väikeses firmas, peale seda järgnes teekond raamatupidamise ettevõttesse. Seal töötades sain aru miks mulle raamatupidamine meeldib ja mis mind selle juures köidab. Enne oma ettevõtte käima lükkamist sain võimaluse enda teadmisi veel täiendada ja arendada 3 aastat tootmisettevõttes. Aastast 2009 olen olnud ettevõtja ja loonud teistele väikefirmadele erinevaid väärtusi läbi õigete ja õiglaste raamatupidamise võtete. Sellel teel on olnud mul väga erinevaid valdkondi ja ettevõtteid alustades metsandusest, MTÜ ja projektidega, transpordiga, hulgi- ja jaekaubandusega, toitlustus ning iluteenindusvaldkonnaga ning lõpetades tootmise ja panganduse valdkondadega. Loomulikult on tehtud tuhandeid aruandeid ja töötatud mitmete erinevate programmidega. Kõige suurem kogemus on mul Hansa rühma kuuluva tarkvaraga. Hetkel töötan veel lisaks NAVi, Meriti, Joosepi ja Erply Booksiga.

Mulle meeldib, kui ettevõtaja saab aru raamatupidamisest ja raamatupidajast, millestki ja kellestki rohkemast, kui ühest isikust keda on vaja, et riigile esitada aruandeid. Täna on kahjuks palju ettevõtjaid, kes on väga enesekesksed ja lähtuvad isiklikust huvist.

Meie riigis on liiga lihtne hakata osutama raamatupidamise teenust ja see on muret tekitav. Raamatupidaja peab olema kursis väga paljude nüanssidega ja end pidevalt arendama, et selles valdkonnas oleks teenuse tase ühtlasem ja turul ei oleks ebakompetentseid teenusepakkujaid.

Meil on viimasel ajal väga palju ja kiiresti muutuvaid seadusi, millega ei jõua kahjuks kõik kaasas käija. Seetõttu on väga oluline osa siin ERK-l.

Minu arvates peaks olema ERK-sse kuulumine auasi. ERK saab aktiivselt kaasa rääkida seadusloomes ja pakkub raamatupidajale võimalusi erialaseks arenguks, korraldades erinevaid töötubasid ja on raamatupidajate lipulaevaks. Eelmisel aastal sai ERK viidud üle e-arvete süsteemile, millega on kaasnenud suur aja kokkuhoid. Kahjuks ei ole e-arved veel ikka nii laialt levinud ja ma väga loodan, et järgmiste aastate jooksul suudame seda veel rohkem massidesse viia ja inimestele omasemaks teha.

Kuuludes ERK nõukotta, soovin panustada Eesti raamatupidajate taseme tõstmisse ja tulemuslikumale tööle. Minu motoks on olla efektiivne ja tegutseda läbimõeldult ning innovaatiliselt. Olen valmis panustama nii raamatupidamisteenuste kui ka koolitustoimkonnas.

Videointervjuu ERK nõukoja kandidaadi Virge Ratassepa'ga  https://vimeo.com/521820124

Virge senise tegevuse kohta juhatuse liikmena loe lisaks ERK juhatuse tegevusest 2018-2021.

 

Egle Vainula 2021(3) Egle Vainula CV

Olen raamatupidamisega olnud seotud juba üle 20 aasta, vandeaudiitori kutse on mul 2012 aastast.

Alates maist 2017 juhin enda asutatud raamatupidamis- ja palgaarvestusteenuseid pakkuvat raamatupidamisbürood eLMEK Accounting OÜ. Meie ettevõtte valiti Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon poolt 2019 aasta naisettevõtjaks ning Eesti kiirema kasvuga raamatupidamisbüroode hulgas tituleeris Äripäev meid kolmanda kohaga.

Olen julge pealehakkaja, kes ei karda välja öelda, mida ta asjadest arvab. Minu kogemus finantsarvestuse valdkonnas, nii raamatupidaja, audiitori kui ka juhi rollis, on andnud mulle hulgaliselt kogemusi näha finantsarvestust mitme väga erineva nurga alt. Mis omakorda annab mulle hea ettekujutuse sellest, mida ettevõtte juhid võiks soovida ja oodata finantsnumbritelt ja finantsarvestuse protsessi korralduselt. Kuulen tihti ettevõtjaid lausumas, et oskan näha suuremat pilti ja mõtlen nendega alati kaasa.

ERK liikmena olen seni aktiivselt panustanud nõukoja, raamatupidamisteenuste toimkonna ning koolituse toimkonna töös. Alates 2019. aasta detsembrist olen valitud ka esindama ERK-d Raamatupidamise Toimkonnas. Näiteks kevadel 2020 RT poolt välja antud selgitused, kuidas kajastada Töötukassa poolt antavat hüvitist, on just minu algatusel välja töötatud. ERK nõukotta kandideerides olen valmis jätkuvalt ka nendes valdkondades edasi panustama. Tahan anda oma panuse sellese, et meie valdkonnas tegutsevatel inimestel oleks selge ja arusaadava raamistikuga keskkond, kus oma tööd teha.

Videointervjuu ERK nõukoja kandidaadi Egle Vainula'ga https://vimeo.com/520928861

 

Rebecca Liis Armus(4) Rebecca Liis Armus CV

Mina olen Rebecca Liis. Mul olen 15 aastane raamatupidamiskogemus ning sellest 10 aastat olen juhtinud Armus raamatupidamisbürood, omand 6. taseme kutsetunnistust ning mind on tunnustatud tiitliga aasta raamatupidaja 2017. Ma teen oma tööd kirega ning see on ka üks põhjustest, miks ma olen otsustanud panustada ka ERKi nõukoja töösse. Eelmisel aastal ma tegin esimesed sammud valdkonna arengusse osaledes Raamatupidamisbüroode kvaliteedimärgise välja töötamise töögrupis.

Ma arvan, et iga inimene peab tegema seda, mis teda sütitab ning siis ongi ta oma tegevustes edukas. Minevik näitab, et see nii ka on. Nimelt olen ma üsna rahul oma ettevõtte senise arenguga ning võin uhkusega öelda, et minu juhtimise all on meid muuhulgas märgatud ning tunnustatud vastutustundlikku ettevõtluse foorumi poolt vastutustundlikku ettevõtluse hõbemärgisega ja seda juba alates 2017. Ma arvan, et vastutustundlikkus oma tegevuses on väga oluline ja see on väärtus, mis vääriks laiemat tähelepanu ka meie valdkonnas. Vastutustundlikkus oma tegevuses ei ole ainult see, kui vähendame oma ökoloogilist jalajälge vaid kompleks erinevatest tegevustest. See teema on väga tihedalt põimunud meie igapäevatööga ning näen kaht väga olulist valdkonda, millega on võimalik lähiajal tegeleda. Nendeks on digitaliseerimine/automatiseerimine ja inimeste pädevuse suurendamine.

Innovatsioon ja seal hulgas digitaliseerimine ja automatiseerimine on teemad, mis on tahes tahtmata praegu päevakorral ning ma soovin panustada sellesse, et eesti raamatupidajad oleksid selles valdkonnas eesrinnas ja heaks eeskujuks ka teistele riikidele. Ma soovin aidata kaasa sellele, et meie raamatupidajad oskaksid ära kasutada arengu võimalusi ja ei jääks kinni mugavustsooni või ei tunneks paanilist hirmu oma ametikoha kadumise pärast. Mina näen juba praegu, et raamatupidaja on oma tegevuses iga päev järjest rohkem nõustaja ja järjest vähem tehnilise töö tegija.
Selleks aga, et ka tulevikus oleks meie raamatupidajad edukad, tuleb juba praegu mõelda, millised on need õppekavad, mida me neile õpetame. Me panustame tõsiselt sellele, et meie juurde tulevad praktikandid juba täna saaksid häid IT alaseid teadmisi, et olla peale kooli lõpetamist konkurentsivõimelised.

Videointervjuu ERK nõukoja kandidaadi Rebecca Liis Armus´ ga https://vimeo.com/521825900

imre pralla

(5) Imre Pralla CV

Askendo OÜ raamatupidamisbüroo juhina võtan raamatupidamise valdkonna arendamisest hea meelega osa. Rutiinseid raamatupidamise töid üle võtvas infotehnoloogias näen uusi võimalusi põnevale raamatupidamisele. Viimane pakub väljakutseid raamatupidajatele ning loob sootuks uusi väärtusi ettevõtjatele. Tehniline haridus ja kokkupuude mitmete tootmisettevõtetega on aidanud mul näha seda pilti veelgi laiemalt.

Tunnen rõõmu meie säravate silmadega meeskonnast, kes julgeb katsetada ja hindab sisulist tulemust. Meie tegemised on saanud kiitusi klientidelt, korduvaid tunnustusi Directo äritarkvara loojatelt, ära märkimist konkurentsivõimelisemate ettevõtete hulgas ning jõudnud kahel viimasel aastal Äripäeva Gaselli tiitlini.

Püüdes veelgi enamat, toetan meeleldi ERK tegemisi arvestusvaldkonna arendamisel. Näen raamatupidamise fookuse liikumist sisestamiselt nõuandvaks ja keeruliste aruannete muutumist intuitiivselt tajutavaks juhiseks. Ootan päeva, mil erialaliidu kvaliteedimärgi omamine on raamatupidajat väärtustavaks normiks ja raamatupidamistöö tellijale meelerahu tagatiseks.

Videointervjuu ERK nõukoja kandidaadi Imre Pralla´ ga https://vimeo.com/520998956

 

Maire Otsus Carpenter(6) Maire Otsus-Carpenter CV

Olen olnud raamatupidamise valdkonnas tegev ligi 40 aastat. Olen töötanud raamatupidajana, pearaamatupidajana ja audiitorina, olen olnud nii palgatöötaja kui ka ettevõtja. Praegu olen iseenda tööandja ja vean oma väikest firmat, mille põhitegevus on finantsnõustamine ning finantsalane koolitus. Mul on vandeaudiitori kutse, olen Audiitorkogu liige ja audiitorite eksamikomisjoni liige. Mul on pikaaegne kogemus koolitajana, olen kirjutanud mitmeid raamatupidamisalaseid artikleid ning koostanud raamatu “Väikeettevõtte raamatupidamine”.

Raamatupidamise areng on nende aastate jooksul olnud muljetavaldav. Eriti kiire on olnud tehniline areng. Elektrooniline aastaaruannete koostamine ettevõtjaportaalis on kardinaalselt parandanud aruannete väljanägemist ning kordades vähendanud aruannete koostajate ajakulu. Riskin kõlada vanamoodalt, kuid mõnikord võib see, et programmid meie eest kõik ära teevad, meid veidi mugavaks muuta ning võib juhtuda, et vorm muutub sisust tähtsamaks. Paraku olen nii mõnigi kord, kui olen juhtinud raamatupidaja tähelepanu sellele, et rahavoogude aruandes on sees mitterahalised tehingud või et mõni oluline asjaolu on aruande lisas avalikustamata, pidanud vastuseks kuulma: “Aga portaalis tuli ju vastus, et vigu ei tuvastatud!”.

Raamatupidajate Kogu nõukoja liikmena tahaksin hea seista eelkõige selle eest, et raamatupidamisaruannete koostamine ei muutuks üksnes automaatseks tabelite täitmiseks ning et me unustaks aruannete eesmärki ning koostamise põhialuseid. Usun, et kõige paremini saan selle eesmärgi täitmisele kaasa aidata koolituste kaudu. Koolitustel ei pea ma oluliseks mitte reeglite ja juhendite ülekordamist vaid põhjendamist, miks üks või teine reegel ellu on kutsutud ning kuidas see aitab kaasa aruande üldise eesmärgi täitmisele. Olen veendunud et teadvustades seda, mida ja miks me midagi teeme, saavutame alati parema tulemuse.

Soovin panustada ka raamatupidamist puudutava õiguskeskkonna arendamisse. Raamatupidajate küsimustele vastates ning ise aruandeid koostades on mul tekkinud mitmeid mõtteid selle kohta, millistes valdkondades tuleks olemasolevaid määrusi ja juhendeid täiendada või mida võiks neis muuta nii, et need oleksid selgemad ja arusaadavad.

Videointervjuu ERK nõukoja kandidaadi Maire Otsus-Carpenter´ iga https://vimeo.com/520946092

 

Juta Tikk(7) Juta Tikk CV

Minu töö finantsarvestuse vallas algas üheksakümnendatel. See oli aeg, mil ühiskonnas toimusid kardinaalsed muutused, tegevusvaldkonnad kadusid või tekkisid ja need muutused puudutasid ka mind. Seisin valikuga silmitsi ja kuna finantsarvestuses toimus just paradigma muutus, oli olukord mulle toetav, sest alustada sai nö „puhtalt lehelt“. Töötasin tookord Mainoris, kus muuhulgas tegeldi aktiivselt töötajate oskuste arendamisega ja välispartnerite toetusel saime osaleda majandusarvestuse koolituskursustel nii Rootsis kui ka Soomes. Minu jaoks tähendas eriala vahetus nii õppimist töö kõrvalt kui ka uue kõrghariduse omandamist. Teadmiste lisandudes tuli ka endal hakata tegelema koolitamisega. Siis mõistsin, et minu varasem tootval tööl omandatud juhtimiskogemus ja ettevõttes toimuvate protsesside tundmine andis mulle edasiminekuks hea baasi.

Kuna õpetamine mulle meeldib ja osalejatelt saadud tagasiside on olnud tunnustav, siis sellele alale olengi jäänud. Nüüdseks olen koolitamise ja õppematerjalide koostamisega tegelenud üle 25 aasta. Pean külalisõppejõuna finantsarvestuse loenguid Tartu Ülikoolis ja Tallinna Tehnikakõrgkooli teenusmajanduse instituudis Mõdrikul. Palju aastaid õpetasin töölepingu alusel finantsarvestust nii EBSs kui ka TTÜs üliõpilastele tasemekoolituse ja praktikutele täienduskoolituse vormis. Ajavahemikus 2010 kuni 2019 korraldasin koostöös sihtasutusega INNOVE raamatupidajate kutsevõistlusi, võistluste järjepidevuse katkestas 2020.a. puhkenud koroonakriis. Kümmekond aastat tegelesin ettevõtlusega FIEna igapäevatöö kõrvalt, 2012.a. asutasin osaühingu RAAMATUPIDAMISTEAVE, mille põhitegevusalaks on teadus- ja arendustegevus sotsiaal- ja humanitaarteaduste vallas.

Olen ERK juures asuva kutsekomisjoni liige ja panustanud ERK raamatupidaja, tase 5 ja vanemraamatupidaja, tase 6, programmide kaasajastamisse. Suur tunnustus, usaldus ja vastutus on, et ERK on saanud õiguse korraldada kutseeksameid ja omistada kutse vastavuses kutsestandarditega. Arvan, et kuulumine ERK nõukotta võimaldab kasutada minu kogemusi ja teadmisi metoodika toimkonnas aga ka koolitajana, selleks, et tõsta finantsarvestuse eriala töötajate taset ning seeläbi parendada majandusarvestuse sisu ja korraldust Eestis.

 

Ursula Trallmann(8) Ursula Trallmann CV

Viimased 24 aastat olen end realiseerinud raamatupidamisteenuste valdkonnas. Olen kokkupuutunud erinevate teenussektoritega. Viimased neli aastat olen olnud Baker Tilly Baltics partner ning vastutav raamatupidamisteenuste eest.

Ma ei karda väljakutseid ja mulle meeldib ujuda vastuvoolu. Olgu selle tõestuseks raskel koroonaajal värsekelt loodud Baker Tilly uus PABERIVABA büroo! Mulle meeldib innovatsioon, süsteemsus, korrektsus, puntkuaalsus, samuti ka paindlikus ja hea huumor ei tohiks kuivast numbrimaailmast puudu olla. Mu silmad lähevad särama, kui näen midagi uut, mis pakub mulle väljakutset. Oma ideedega suudan sütitada ka kaasamõtlejaid.

Olles olnud viimased kolm aastat ERK raamatupidamisteenuse toimkonnas ning näinud selle arengut, võin kinnitada, et asjad liiguvad õiges suunas.
Olen aidanud algatada raamatupidamisteenuste kvaliteedimärgi projekti, mis aitab tulevikus igal ettevõttejuhil teha parimat valikut raamatupidaja leidmisel. Kvaltieedimärk peab looma kindlustunde nii ettevõtjatele, välistarbijale, kui ka raamatupidajatele endile.
Selleks, et Eestis tõuseks raamatupidamisekvaltiteet on vaja rohkem panustada Eesti Raamatupidamidamis Kogu arengusse ja toimkondade töösse.

 Videointervjuu ERK nõukoja kandidaadi Ursula Trallmann´ iga https://vimeo.com/521307054

Enno Lepvalts(9) Enno Lepvalts CV

Olen raamatupidamisvaldkonnas tegutsenud aastast 1996. Minu igapäevatöö on seotud raamatupidamisettevõttega Vesiir OÜ ja majandustarkvara arendaja Account Studio OÜ-ga.

Eesti Raamatupidajate Koguga seob mind aastatepikkune töö Kutsekomisjonis, Raamatupidamisteenuste toimkonnas ja viimasel kolmel aastal ka nõukojas.

Näen, et on veel arenguruumi raamatupidaja kutse väärtustamisel ning raamatupidamisettevõtte tunnustusmärgise levikul - nendel aladel tahan oma nõu ja jõuga toeks olla.

Soovin ka järgnevatel aastatel panustada Kutsekomisjoni töösse ja veelgi enam oma aega pühendada Raamatupidamisteenuste toimkonna tegemistesse.

Videointervjuu ERK nõukoja kandidaadi Enno Lepvalts'iga https://vimeo.com/521353312
 
 

Christer(10) Christer Haimi CV

Olen Christer Haimi. Mul on ligi 20-aastane töökogemus, mis peamiselt seotud majandusarvestuse korraldamise ja juhtimisega. Igapäevaselt tegelen raamatupidamisbüroo CH Konsultatsioonid OÜ (www.chk.ee) juhtimisega. 2020.a novembris pälvisime Äripäeva raamatupidamisbüroode topis esikoha, mis oli positiivseks tunnustuseks kogu meie tiimile. Meie büroo tegutseb kolmes riigis, viies linnas ja meil töötab kokku üle 40 raamatupidaja ning teenindame pea 800 klienti. Sellise suurusjärgu büroo juhtimiseks tunnen puudust väga tehnilistest lahendustest, mis võimaldaks töötada efektiivselt ja kus oleksid tagatud vajalikud kontrollimehhanismid mõistlike kuludega. Aastal 2019 jõudsin arusaamisele, et raamatupidamisbüroo töövoole ülesehitatud ühtset majandustarkvara ei ole ja see sundis mind leidma uusi lahendusi ning tegema hullumeelse otsuse vastavat majandustarkvara ise arendama hakata. Valu oli tõesti väga suur.
Olen olnud pikalt tegev ka avalikus sektoris. Töötanud Maksuametis maksuinspektori ja maksude osakonna juhataja asetäitjana ning olnud SA Ida-Viru Keskhaigla finantsjuht. Töötades Tartu Vangla finantsosakonna juhataja ja direktori asetäitjana, olin kinnipeetavate rahade arvestamise süsteemi arendajatest. Järgnes Kohtute Raamatupidamiskeskuse töö ümberkorraldamine ja hiljem keskuse ümberkujundamine Riigi Tugiteenuste Keskuseks. Keskuse eesmärgiks oli raamatupidamisteenuse pakkumine kõigile ministeeriumitele.

Olen valmis panustama raamatupidamisteenuste toimkonnas. Suurt kogemust oman Soome maksu- ja raamatupidamisarvestuses seega saan panustada ka oma teadmistega selle suuna arendamisel. Ettevõtluskeskkond areneb ühe rohkem piiriüleseks, millest tulenevalt peavad täiendama oma teadmisi ka raamatupidajad.
Eesti Raamatupidajate Kogu on saavutanud tänaseks Eestis arvestatava positsiooni valdkonna esindajana. Raamatupidamisarvestus on järjepidev ja katkematu protsess, mis areneb pidevalt arvestades ühiskonnas teiste toimuvate protsessidega ja arengutega.

Videointervjuu ERK nõukoja kandidaadi Christer Haimi' ga https://vimeo.com/521844914

Christeri senise tegevuse kohta juhatuse liikmena loe lisaks ERK juhatuse tegevusest 2018-2021.

 

Tonis Elling 106X2171(11) Tõnis Elling

Tõnis Elling on maksundusega tegelenud üle 20 aasta. Esimene tööalane kokkupuude maksundusega oli tal 1999. aastal, asudes tööle Tallinna Juriidiliste Isikute Maksuametisse. Ametniku perioodile järgnes õppejõutöö Sisekaitseakadeemia Finantskolledžis (2005-2018), kus ta hakkas tulevastele maksu- ja tolliametnikele õpetama erinevaid maksunduse aineid. Tõnis on spetsialiseerunud peaasjalikult kaudsetele maksudele (käibemaks, aktsiisid). Alates 2009. aastast lisandus õppejõu ametile paralleelselt maksunõustaja töö rahvusvahelises nõustamisfirmas Grant Thornton Rimess OÜ. Seejärel alates 2015 järgnes töö Leinonen OÜ nõustamisüksuse juhina ja hiljem Deloitte Advisory AS juhtiva maksunõustajana.

Täna töötab Tõnis Ernst & Young Baltic AS juhtiva maksunõustajana ja õpetab Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas maksundust ning Tallinna Majanduskoolis käibemaksu.

Olles igapäevaselt kursis maksumaksjate praktiliste probleemidega, on seda lihtsam õpetada tudengeid neid probleeme märkama ja lahendama. Teisalt tuleb maksunduse teooriaga kursisolemine kasuks erinevate praktiliste kaasuste lahendamisel igapäevase nõustamistöö käigus. Tõnis Elling valiti 2008. aastal tudengite poolt Sisekaitseakadeemia parimaks õppejõuks. Aastatel 2009–2012 valiti Tõnis Sisekaitseakadeemia Finantskolledži parimaks õppejõuks ja 2013. aastal parimaks kõnelejaks. Aastal 2016 andis Sisekaitseakadeemia Tõnisele Sisekaitseakadeemia teenetemedali II. klassi - hõberisti. Hariduselt on Tõnis jurist ja tal on pooleli õpingud Tartu Ülikooli doktorantuuris. Tema uurimisvaldkonnaks on finantsteenuste käibemaksuga maksustamine.

Videointervjuu ERK nõukoja kandidaadi Tõnis Elling' ga https://vimeo.com/523820507

 

Liia Jurgenson(12) Liia Jürgenson

Kogemus: Olen töötanud peamiselt avaliku sektori üksuste juhtiva pearaamatupidajana. See töö on mulle andnud suurepärase võimaluse teha koostööd paljude huvitavate inimestega, kaasa lüüa põnevates ning ulatuslikes arvestusalas toimunud muudatustes - metoodilistes, korralduslikes ja ka tehnilistes lahendustes.

Haridus: Olen oma raamatupidamisalast haridust täiendanud maksualase rakendusliku kõrgharidusega, lõpetasin 2008.a. Sisekaitseakadeemia Finantskolledži Maksu- ja tolli eriala. 2020 novembris läbisin raamatupidaja tase 6 kvalifikatsioonieksami.

Kandideerin ERK nõukotta 2021. Olen olnud pikaajaline ERK ja ERK nõukoja liige. Soovin kaasa rääkida nii maksu- kui ka raamatupidamisteenuste toimkonnas. Pean oma südameasjaks, et ERK seisaks võrdselt ja õiglaselt kõigi raamatupidajate huvide eest, olgu selleks siis töölepingulised raamatupidajad, väikeettevõtjana raamatupidamisteenuse pakkujad või meie suuremad raamatupidamisteenust osutavad firmad.

Kui Eestis luuakse raamatupidamisteenuse tegevuslubade süsteem, siis peab see tagama mõistliku ja paindliku ettevõtlusvõimaluse kõigile, kes on endale tööandjad ja kellel on selleks vajalikud teadmised ning oskused. Tegevusluba võiks olla nii valdkonna ülene kui ka valdkonniti, nagu näiteks korteriühistute või sihtasutuste/mittetulundusühingute raamatupidamine, põllumajandusühistute raamatupidamine jne. Lepingu vorm ei tohiks olla takistuseks töö tegemisel.

 

Krista Teearu(13) Krista Teearu CV

Krista on raamatupidamisettevõtte Robby & Bobby OÜ partner.

Kristal on raamatupidamisvaldkonnas kogemusi üle 20 aasta, enne palgatöölt lahkumist 2017. aastal töötas ta suurte rahvusvaheliste kontsernide pearaamatupidajana (Magnum, TransferWise).

Robby&Bobby’s tegeleb ta turunduse ja müügiga, klientide arendusprojektidega ja keeruliste finantsteemade lahendamisega.

Kristale meeldivad numbrid ja kirjutamine, ta on kirjutanud mitmeid e-raamatuid ja peab ka üldist ettevõtluse-finantsteemalist Pilvebüroo blogi.

Krista soovib jätkata raamatupidamisteenuse toimkonna juhina: "Meil on vaja hoida ja tõsta raamatupidamisteenuste taset. Selleks on vaja korraldada koolitusu raamatupidamisettevõtete töötajatele ja juhtidele ning tegeleda raamatupidamisettevõtete kvaliteedimärgi väljastamisega." 

Krista arvates tegeleb ERK kolme aasta pärast jätkuvalt senise tegevusega, lisaks sellele pakume pikemaid koolitusprogramme, sh koolitame ka tehniliste lahenduste kasutamise alal ja tegeleme veelgi enam raamatupidamisteenuse kvaliteedi tõstmisega.

Videointervjuu ERK nõukoja kandidaadi Krista Teearu https://vimeo.com/524803225

Liina Tamm

(14) Liina Tamm CV

Meeldib tegeleda uudsete valdkondadega ning ennast pideval edasi arendada. See on ka üheks põhjuseks, miks alustasin õpinguid õigusteaduste valdkonnas. Peamine põhjus miks ma soovin kandideerida ERK nõukogusse on minu soov panustada raamatupidamise valdkonda ning olla selle arenemise juures.

Olen tegelenud raamatupidamisega juba ligikaudu 20 aastat ning olen vandeaudiitor juba üle 10 aasta ning oman samuti 6-nda taseme raamatupidaja kutsetunnistust ning kui on valmis 7-tase eksamiprogramm, olen kohe valmis eksamit sooritama. Olen omandanud kõrghariduse majandusvaldkonnas nii TTÜS kui ka Eramus University Rotterdam’is (Holland) ning olen alustanud õpingud 2019 aasta sügisel Tartu Ülikooli õigusteadukonnas, kuna meie maailm muutub ühe keerulisemaks ning vastutus igapäevaste tehtud toimingute eest on kasvav .Samuti olen ma Viimsi vallast valitud rahvakohtunik ning olen osalenud juba mitmel Harju Maakohtu kohtuistungil rahvakohtuniku rollis. Tegelen nii raamatupidamisteenuste pakkumisega kui ka audiitorteenuste pakkumisena väikeettevõtjana. Oma kollektiivis hindame just nimelt mitmekesisuse ning kõikidele võrdsete võimaluste pakkumist ja paindlikust oma tööelu korraldamisel. Ma leian, et meie töövaldkond on väga hea pereelu, õpingute ning tööelu sobitamiseks ning omale sobiva koormuse valimiseks.

Tunnen, et olen jõudnud oma kogemusega sinnamaani, et saan panustada ERK tegemistesse ning soovin arendada meie tegevusvaldkonda. Olen omandanud kogemused ja teadmised ning näen võimalikke kitsaskohti, kus saaksin kaasa aidata ja panustada.

Tunnetan, et on vaja tõsta meie klientide teadlikkust raamatupidamiseteenuse kvaliteedi olulisusest ning , et raamatupidaja kutseoskused on tähtsad nii tööandja kui ka töötellija jaoks. Et eelkõige meilt töö tellija oskaks ka neile asjaoludele tähelepanu pöörata. Kui praegu pankades uuritakse näiteks, et kes on sinu audiitor, siis me võiksime tulevikus jõuda ka sinnamaani, et pank uurib ka kes on sinu raamatupidaja. Kasvatada ettevõtjas arusaamist, et kvaliteetne finantsaruandlus on ettevõtte edu tagamiseks oluline ja see algab õige koostööpartneri või töötaja valikust.

Videointervjuu ERK nõukoja kandidaadi Liina Tamm' ga https://vimeo.com/523177821

 

Juta Püvi(15) Juta Püvi CV

Olen majandus- ja raamatupidamise arvestusega seotud olnud alates 1981. aastast. Töötanud olen nii ökonomisti, pearaamatupidaja kui ka finantsjuhina. Alates 2011. aastast olen tööandja endale ja paarile heale kolleegile, pakkudes raamatupidamisteenust.

Hariduselt olen Tallinna Polütehnilise Instituudi tehnoloogiainsener. Esmased raamatupidamisteadmised sain omaaegses Liha-ja Piimatööstuse KTB-s, edasi olen end täiendanud erinevatel raamatupidamis- ja maksualastel kursustel.
Kandideerin ERK-i nõukotta 2021. Olen olnud pikaajaline ERK-i ja ERK-i nõukoja liige. Samuti olen ERK-i juures oleva kutsekomisjoni liige alates 2004. aastast. Kutseeksamite ettevalmistamise ja läbiviimisega olen tegelnud alates esimestest eksamitest. Kutsekomisjonis olen olnud nii lihtliikme kui ka komisjoni esimehe ja aseesimehe rollis. Viimastel aastatel olen olnud peamiselt seotud raamatupidaja 6. taseme eksami ettevalmistamise ja läbiviimisega, samuti osalen raamatupidaja 5. taseme eksami läbiviimisel ja hindamiskomiskomisjonide töös.

Minu eesmärk nõukoja liikmena on pühenduda jätkuvalt järgneva kolme aasta jooksul kutsekomisjoni töösse ning aidata kaasa, et saaksime kutseeksameid hakata läbi viima digitaalselt.

 

Aime Roosioja(16) Aime Roosioja CV

Olen Aime Roosioja ning viimased 7 aastat olen töötanud Türi Vallavalitsuse finantsjuhina ja vallavalitsuse liikmena. Tööd on nii nagu enamikel avaliku sektori finantsinimestel seinast seina – alustades arvetest ja lõpetades aastaaruandega, vahepeal veel eelarve, võlad, varad jne.

Olen väga seda meelt, et raamatupidajad peavad saama taaskasutada sisestatud andmeid ehk siis ei peaks kusagil olema topelt sisestamist või andmete edastusi. Aastatel 2015-2017 oli üks nendest „hulludest“ , kes sõitis igal aastal Eestimaa risti põiki läbi ja tutvustas e-arveid nii e-arveldaja kui Omniva e-arvekeskuse baasil - Rapla-, Viljandi- ja Järvamaa väikeettevõtjad küll algul kirusid mind, kuid kui nägid kui lihtne on e-arvet tegelikult saata, oldi siiski tänulikud. No sellele aitas kaasa ka see, et nende ettevõtjate arved kohe tasuti.

Eesti Raamatupidajate Kogu nõukojas olen olnud kaks hooaega ning selle aja jooksul on kohalike omavalitsuste baasil meil tekkinud väike Kesk-Eesti grupp, kes kuni eelmise aasta märtsini vähemalt kord kvartalis kas kogunes mõtete vahetuseks või korraldasime siis koolitusi ja seda Türil. Et 2019. aastal said meie koolitused populaarseks, siis olen nüüd 2 -3 korda aastas kõikidele soovijatele selliseid üritusi siis korraldanud. Paraku on Covid 19 sellele väikese pausi sisse tekitanud.

Soovin jätkata panustamist avaliku sektori raamatupidamisse ning finantsjuhtimisse ja seda siis ERK nõukoja liikmena.

 

Anneli Viimsalu

(17) Anneli Viimsalu

Olen tegev raamatupidamise valdkonnas pea 25 aastat. Enamus aega kohalikes omavalitsustes, nii suuremates kui ka väiksemates, kus palju erinevaid asutusi ja toredaid inimesi. Praegu olen tegev Rae valla 21 asutuse raamatupidamisega. Olen tegutsev ka mikroettevõtjana, osutan raamatupidamisteenust erinevatele ettevõtetele, see aitab mul arvestusvaldkonnaga veelgi paremini kursis olla.

Hariduse omandasin Tartu Ülikoolist, mida olen täiendanud Tartu Ülikooli Euroopa Kolledzis. Viimasest sain magistrikraadi ning lisaks olen osalenud arvukatel erialastel seminaridel. ERK liige olen alates 2003. aastast ja mulle on antud ERK raamatupidaja, tase 5 ja vanemraamatupidaja, tase 6 kutsekvalifikatsioonid.

Pean oluliseks raamatupidaja eriala väärtustamist, erialaste teadmiste pidevat täiendamist. Viimasel ajal on üha enam olulisemaks muutunud raamatupidajate digioskuste arendamine ja kasutamine. Julgustan raamatupidajaid õppima ja teadmisi täiendama ning kutseeksamit sooritama.
Pean oluliseks, et ERK-s oleks esindatud kõikide raamatupidajate huvid – nii mikroettevõtjate kui ka suurte teenusepakkujate büroode. On oluline edaspidigi koolitada oma liikmeid ja teisi huvilisi. Arvan, et raamatupidamisteenuste tegevuslubade süsteemi kehtima hakkamisel võiks tegevusload olla valdkonna põhised.

Olen ka Eesti Maksumaksjate Liidu liige üle 10 aasta. Kandideerin ERK nõukotta esimest korda ja seepärast, et soovin kaasa rääkida maksude ja raamatupidamisteenuste toimkonnas.

 

Aili Palm(18) Aili Palm

Olen töötanud peamiselt avalikus sektoris pearaamatupidaja ja rahandusosakonna juhatajana 28 aastat (Spordiamet, Harju Maavalitsus). Samuti olen raamatupidamist korraldanud mittetulundusühingutes: erinevad spordiliidud; korteriühistud; Eesti Olümpiakomitee; ERK.

Viimased 9 aastat töötasin ERK-s raamatupidaja/koolitusjuhina. Korraldasin meie ERK raamatupidamist, teabepäevi ja muid suuremaid ning väiksemaid kohtumisi. Olen osalenud ka kutseeksamite läbiviimisel. Julgen öelda, et tunnen meie organisatsiooni nagu oma viit sõrme. Olen olnud pikaajaline ERK ja ERK nõukoja liige.

Olen hariduselt insener-ökonomist, lõpetanud Tallinna Polütehnilise Instituudi majandusteaduskonna. Eluga sammu pidamiseks olen täiendanud end erinevatel raamatupidamis-, juhtimis- ja maksualastel kursustel.

Kandideerin ERK nõukotta 2021. Pean oma südamesjaks, et ERK seisaks võrdselt ja õiglaselt kõigi raamatupidajate huvide eest olenemata nende töösuhte vormist. Kuna tunnen meie organisatsiooni hästi, siis pean oluliseks nõukoja liikme kui Üldkoosoleku esindaja rolli ka meie igapäevaste küsimuste lahendamisel. Valituna nõukotta soovin elavdada ja kaasa rääkida seeniorliikmete koolitamisküsimustes ja nende aktiivsuse tõstmisel meie tegevustes.
Soovin, et meie raamatupidajad oleksid targad, tunneksid seadusi ja oskaksid orienteeruda üha muutuvas maailmas sh digimaailmas.

 

Anne Nuut(19) Anne Nuut

Raamatupidamise kõrghariduse omandasin Tallinna Polütehnilises Instituudis ja olen töötanud selles valdkonnas terve elu.
Mul on olnud au olla raamatupidajaks kogu tolleaegse NSV Liidu esimeses väikeettevõttes ja seoses sellega juurutada uus raamatupidamisarvestuse süsteem väikeettevõtetele, mis erines tunduvalt seni kasutusel olnud süsteemist.
Sellest ajast olen abistanud kiiresti juurde tekkivate ja erinevates valdkondades tegutsevate väikeettevõtete raamatupidajaid nende raamatupidamisarvestuse juurutamisel. Raamatupidamisteenust osutava väikeettevõtte raamatupidajaid olen juhtinud ja juhendanud üle 20 aasta.

Tartu Ülikooli külalisõppejõud olin 13 aastat õpetades raamatupidamise algteadmisi nii neile, kes alles alustasid oma tegemisi raamatupidajatena kui ka neile, kes olid raamatupidamise tarkusi omandanud omal käel ning soovisid lisada oma teadmiste pagasisse ka raamatupidamise teooria alustõdesid.

Olin 18 aastat Raamatupidamise Toimkonna liige ja ERK esindajana selles, pidasin koostöös teiste Toimkonna liikmetega alati oluliseks lahenduste otsimist nii globaalsetele probleemidele kui ka raamatupidajate igapäevastele muredele.
Olles nüüd juba ka üle 20 aasta vandeaudiitor, olen jaganud oma teadmisi ja praktikast tulenevaid tähelepanekuid raamatupidajatele läbi oma koolituste.
Olen seadnud endale eesmärgiks raamatupidajatele selgitada ehk kõige tähtsama raamatupidamise põhiprintsiibi – sisu ülimlikkuse printsiibi – järgimise olulisust raamatupidaja töös.

 

Valdek Järvpõld(20) Valdek Järvpõld

Olen lõpetanud Tartu Ülikooli majandusküberneetika eriala ning olen ka selle valdkonnaga tegelenud alates 1982. aastast. Alates 1988. aastast olen tegelenud majandustarkvara loomise ning raamatupidamisalase tegevuse optimeerimisemise ja automatiseerimisega.

ERK liige olen olnud alates selle loomisest ning ERK Nõukoja liige üle 15 aasta. Olen osalenud Riigiraamatupidamise, metoodika ning maksude toimkondade töös.

Pean oluliseks, et majandusarvestust reguleeriv seadusandlus oleks selgelt läbipaistev ning arvestuse mõttes optimaalne. Viimastel aastatel olen aktiivselt tegelenud Aruandlus3 projekti elluviimisega, et vähendada aruandluse ülebürokratiseerimist.

Kandideerin ERK nõukoja liikmeks ka 2021. aastal, et jätkata nii Aruandlus3 teemade kui ka reaalajamajanduse edendamist majandusarvestuse valdkonnas.

 

Margus Tinits(21) Margus Tinits

Hariduselt olen ma majandusküberneetik, aga olen olnud nii raamatupidaja kui audiitor, nii teadur kui dotsent. Kõige pikemalt (1992. aastast alates) olen tegelenud juhtide finants- ja ärikoolitustega. Sellest viimasest olen ma õppinud, et nii mõnedki meie jaoks tavalised ja selged asjad võivad reaalelus, st raamatupidajate töö tulemuste peamiste tarvitajate, juhtide peas hoopis teise tähenduse leida.

ERK nõukojas olen ma olnud kõige esimesest koosseisust alates, juhatuses 5 korda ja üks kord ka juhatuse esimees. Olen käinud kaasas kogu ERK elutsükliga ja näinud nii paremaid kui kehvamaid aegu.
Viimaste aastate arengud teevad mind ühtaegu nii rõõmsaks kui kurvaks. Rõõmsaks seetõttu, et ERK on leidnud uusi väljundeid ja tegevussuundi (IT, raamatupidamisbürood, välissuhtlus jne) ning suutnud edukalt majandada isegi raskete aegade kiuste. Kurvaks aga seetõttu, et kõige selle juures kipuvad kohati kaduma mõned vanad kombed ja väärtused.

Vaevalt, et minust nõukojas enam suurt eestvedajat saab, küll aga tahaksin lüüa kaasa metoodika toimkonnas. Veel näen ma oma rolli omamoodi stabilisaatorina, kes tuletab kiirete pöörete vahel aeg-ajalt meelde, et kuskil seal on veel olemas ka need äriühingute raamatupidajad, kelle poolt ja jaoks ERK algselt loodi.

Kutsun ärisektori raamatupidajaid kandideerima. Kasvõi viimasel hetkel. Ühtlasi luban, et kui valimiste tulemusena peaks tekkima olukord, kus mina pääsen sisse ja esimesena jääks välja äriühingu palgaline raamatupidaja, siis loovutan ma talle oma koha.

 

Ene Alvik(22) Ene Alvik

Kogemused
Oman 30-ne aastast töökogemust erasektori majandusarvestuse valdkonnas , s.h. pearaamatupidajana 10 aastat ja finantsjuhina (-direktorina) viimased 20 aastat. Olen ammutanud erialaseid kogemusi erinevates rahvusvahelistes kontsernides (MoDo Skog, Mentum SIA) ja viimased 10 aastat finantsjuhtimise ja raamatupidamise konsolideerimise kogemust kodumaises 32 ettevõtet haaravas kontsernis Silikaat Grupp AS ja Esraven AS. Raamatupidamise korraldamine on tuttav nii tootmise, kaevandamise, kaubanduse, puiduvarumise, põllumajanduse, kinnisvara ja hotellinduse ning investeeringute valdkondades.

Haridus
Omandasin 1987.aastal TPI (TTÜ) raamatupidamise ja majandusanalüüsi erialal ökonomisti diplomi. Töötamise perioodil olen läbinud erinevaid maksualaseid, raamatupidamise täiendõppe, finantsanalüüsi ja investeerimisalaseid ning IT koolitusi.

Kandideerimise eesmärk
Soovin oma kogemustest ja teadmistest lähtuvalt kaasa rääkida Eesti maksu- ja raamatupidamisteenuste valdkonna probleemide lahendamisel.
Näen, et ERK üks eesmärkidest võiks olla raamatupidamise alal töötavate isikute raamatupidamise teenuse taseme ühtlustamine. Samuti koostöö seaduseandjaga vastava seaduseloome koostamisel.
Samas peaks ERK andma võrdsed võimalused ka erinevatele (üksikettevõtjad, erinevate lepinguvormidega töötajad, väikesed ja suured raamatupidamise teenust pakkuvad ettevõtted) raamatupidamisega seotud huvigruppidele ning esindama nende huve ühiskonnas.
Oman suhteliselt suurt kogemust raamatupidamise töö korraldamisel ning olen huvitatud oma kogemuse jagamisest ERK nõukoja liikmena, et sellest sünniks kasu meie liikmeskonnale ja ka ettevõtjatele ning ühiskonnale tervikuna.

 

Anu Allikvee(23) Anu Allikvee

Olen Anu Allikvee. Raamatupidamise vallas olen töötanud pea kolmkümmend aastat ning juhtinud raamatupidamisteenuseid pakkuvat ettevõtet osaühing AR Tähelend üle kahekümne viie aasta.

Raamatupidamise alale sattusin täiesti juhuslikult. Alustasin ökonomisti ja omahinna arvestajana. Paar aastat olin AS Kalev pearaamatupidaja asetäitja. Sealt edasi suundusin ärimaailma. Koostöös soomlastega sai asutatud ettevõtteid ja tegeletud nii juriidiliste kui ka ettevõtlusalaste küsimustega. Selle tegevuse loomuliku jätkuna hakkasime pakkuma ka raamatupidamist teenusena.

Esimese kõrghariduse sain Tartu Riiklikus Ülikoolis filoloogia teaduskonnas. Teist korda läksin kõrgharidust omandama Tartu Ülikooli Majandusteaduskonna ärijuhtimise magistriõppesse. Töö kõrvalt olen end pidevalt täiendanud, läbinud nii audiitori ettevalmistuskursused kui ka rahvusvahelise raamatupidamise standardite koolituse.

Pea kakskümmend aastat olen tegelenud koolitamisega nii raamatupidajatele kui ka ettevõtjatele. Meie ettevõttes on sooritanud oma koolipraktika ligi kaheksakümmend praktikanti. Koostööpartneriteks on peamiselt Tallinna Majanduskool, Lääne-Viru Rakenduskõrgkool, Tallinna Ülikool ja Tallinna Tehnikaülikool (TalTech). Aktiivne koostöö on ka Eesti Töötukassaga.

Olen kirjutanud erialaseid artikleid, osalenud riiklike õppekavade koostamise komisjonide töös, algatanud avalikke ettevõtlusalaseid diskussioone. 2006. aastal ilmunud „Raamatupidamise sise-eeskirjad“ on siiani mitmes koolis õppekirjandusena kasutusel. Olen kaasatud mitmete raamatupidamisprogrammide juurutamisse ning aktiivselt tegev raamatupidajatele mõeldud tööhaldustarkvara Uku arendamisel.

Raamatupidamisest on saanud minu tõeline kutsumus ning huvi finants- ja ärimaailmas toimuva vastu üha enam süveneb. Ma olen alati hinnanud inimesi, kellel tööd tehes silmad säravad, kes ei löö raskustega kokku puutudes käega ning kes oskavad ka väikestest saavutustest rõõmu tunda. Seepärast ergutan raamatupidajaid huvituma sügavamalt oma erialast ning vaatama oma tööd mitme erineva kandi pealt. Samuti pean oluliseks ettevõtjatele rääkida numbritest nendele arusaadavas keeles ning lahti mõtestada, kuidas finantsaruandlus peegeldab ettevõtte tegevust ning kuidas finantskirjaoskus aitab luua ettevõtluses lisaväärtust. Pean väga oluliseks raamatupidajate ja ettevõtjate koostööd.

Eesti Raamatupidajate Kogul on nii raamatupidamise valdkonnas kui ka ettevõtlusmaastikul väga oluline roll. Seepärast soovin osaleda aktiivselt ERK nõukoja töös ning anda oma panus raamatupidamise valdkonna edasi arendamisel.

 

Kersti Kaaver(24) Kersti Kaaver CV

Tööalaselt oman nii avaliku- kui ka erasektori raamatupidamisliku arvestuse alaseid praktilisi kogemusi. Hetkel töötan pearaamatupidajana erasektori ettevõttes ning samuti juhin väikest raamatupidamisbürood, mis korraldab Lõuna-Eesti erasektori väikeettevõtete ja mittetulundusühingute raamatupidamislikku arvestust. Olen olnud pikaajaline ERK liige ja osalenud mitmetel koolitustel-väljasõitudel, ühistegevused tublide liikmetega aitavad luua ühtsuse tunnet üle-Eestiliselt ning samuti vahetada tööks vajalikku infot.

Hariduse olen omandanud Tartu Ülikoolis, eelmisel aastal sai kaitstud magistritöö majandusteaduskonnas. Lisaks akadeemilisele haridusele pean oluliseks pidevat teadmiste täiendamist erinevatel erialastel koolitustel.

Kandideerin ERK nõukotta teist korda, eesmärgiga panustada koolitustoimkonna ja raamatupidamisteenuste toimkonna töösse ning olla abiks Lõuna-Eesti piirkonna raamatupidajate teadmiste täiendamise ja huvide eest seismisel!

FaLang translation system by Faboba