EESTI
RAAMATUPIDAJATE
KOGU

Põhivara väärtuse langus ja selle kajastamine raamatupidamise aastaaruandes (2ak)


Veebiseminar toimub: 13.aprill 2021 (N), kell 09:30-11:00
Maht:
2 akadeemilist tundi
Toimumiskoht:
ERK zoom (link saadetakse 12.02.2021)

Raamatupidamise aastaaruande koostamisel peab juhtkond kriitiliselt hindama, kas vara väärtus võib olla langnud ning kas tuleb läbi viia vara kaetava väärtuse test. Vara väärtuse langusele viitavateks tunnusteks loetakse muuhulgas üldise majanduskeskkonna ja turusituatsiooni halvenemist, varast saadavate tulude vähenemist, mõnede tegevusvaldkondade või osakondade sulgemist. Tuleb tõdeda, et COVID-19 tõttu esineb vara väärtuse langusele viitavaid tunnuseid suuremas osas ettevõtetes ning vara kaetava väärtuse hindamine on 2020. aasta aastaaruande koostamisel aktuaalsem kui kunagi varem. Koolitusel käsitleme vara väärtuse testi läbiviimist ning selle tulemuste kajastamist raamatupidamises.

Vara kaetava väärtuse hindamine on juhtkonna kohustus ning selleks ei piisa üksnes raamatupidamisandmetest. Seetõttu võiksid koolitusel koos raamatupidajaga osaleda ka ettevõtete juhid või finantsvaldkonna eest vastutavad juhatuse liikmed. 

  • Põhivara kajastamine raamatupidamise aastaaruandes. Kaetav väärtus
  • Vara väärtuse langusele viitavad tunnused
  • Vara kaetava väärtuse test. Kaetava väärtuse hindamise metoodika. 
  • Vara väärtuse languse kajastamine. 
  • Praktiline näide.

  Maire Otsus Carpenter                                   
Maire Otsus-Carpenter, vandeaudiitor ja pikaajalise koolituskogemusega raamatupidamises

Teadmised on vajalikud raamatupidaja (tase 5), vanemraamatupidaja (tase 6) ja majandusarvestuse praktilise kompetentsi säilitamiseks ning tõstmiseks.

OSALUSTASU:
ERK liikmele 49€+km. Vaata koos tiimiga 99+km.
Mitteliikmele 69€+km. Vaata koos tiimiga hind 119€+km. Tule liikmeks!

NB! Hinnas sisaldub otseülekanne, materjalid ja veebiseminari järelkuulamine 7 päeva. Link saadetakse peale seminari. Kui vaatad oma töökohas kogu tiimiga, siis tea, et akadeemilised tunnid lähevad kirja ainult sellel, kes registreerus veebiseminarile.

Veebiseminar toimub reaalajas ülekandena. Vebinari jälgimiseks on vajalik internetiühendusega arvuti ja zoomi konto (tasuta). Esinejaga saab suhelda reaalajas nii kõne kui tekstisõnumite vahendusel.

Osaleja tingimused!

 

Põhivara väärtuse langus ja selle kajastamine raamatupidamise aastaaruandes (2ak)

Veebiseminar
Registreeru

Registreeru
FaLang translation system by Faboba