EESTI
RAAMATUPIDAJATE
KOGU

Riskijuhtimise ja andmekaitse koolitus raamatupidajatele (4ak)Veebiseminar toimub: 24.mai 2021 (E), kell 09:30-12:45
Maht:
4 akadeemilist tundi
Toimumiskoht:
ERK zoom (veebiseminari link saadetakse 21.05.2021)

Koolitus on mõeldud kõikidele raamatupidajatele (olenemata nende kutsetasemest), kes soovivad täiendada oma teadmisi riskijuhtimisest ning sellest, kuidas nad ise saaksid ettevõtte riskijuhtimise protsessi panustada. Samuti käsitletakse koolitusel sisekontrolliga seotud teemasid, mis mh annavad ülevaate, kuidas saavad raamatupidajad oma igapäevatöös märgata ja ennetada pettuseid. Vaadeldakse lähemalt ka andmekaitset, ehk milliste andmetega raamatupidajad igapäevaselt töötavad ning kuidas neid andmeid kaitsta.

Koolitusel käsitletakse viidatud teemasid toetudes teooriale ja üldistele valdkonnale omastele põhimõtetele, kuid olulisem rõhk on praktilistel näidetel ning kogemuste jagamisel.

9.30 - 11.15 Riskijuhtimine ja sisekontroll (Kai Paalberg)

 • riskijuhtimise raampõhimõtted, olemus ja vajadus, eesmärk, protsess ning osalised (sissejuhatus teemasse);
 • riskikommunikatsioon ja selle olulisus seotud osapoolte vahel;
 • raamatupidaja roll ja vastutus riskijuhtimise protsessis;
 • praktilised näited riskidest, mis seonduvad raamatupidajate tööga, kuidas neid ära tunda, realiseerumist ennetada ja reageerida (nt erinevad finantskontrollid, finantsaruannete tasand jm);
 • sisekontrolli olemus ja selle komponendid (kontrollikeskkond, riskide hindamine, kontrollitegevused, info ja kommunikatsioon ning järelevalve), inimeste ja nende tegutsemisviiside mõju sisekontrolli protsessis;
 • sisekontroll ja pettused – kuidas ennetada, märgata ja vältida pettuseid ning rikkumisi (mh „red flags“);
 • läbivalt praktilised näited ja arutelud.

11.15 - 11.45 PAUS

11.45 - 12.45 Andmekaitse põhimõtete rakendamine raamatupidamises (Maili Torma)

 • ülevaade andmetest, millega raamatupidajad igapäevaselt töötavad ning praktilised näited, kuidas
 • neid andmeid kaitsta;
 • raamatupidaja andmekaitsealane kohustus, õigus ja vastutus;
 • isikuandmed, mida valdab raamatupidaja ning õiguslikud alused isikuandmete töötlemiseks;
 • infoturbe olemus ja meetodid ning küberrünnak (praktilised näited, mis võivad mõjutada raamatupidajate igapäevast tööd);
 • läbivalt praktilised näited ja arutelud.

12.45 - 13.00 Küsimused-vastused

Oleme valinud koolitust läbi viima inimesed, kes on oma valdkonna juhtivad spetsialistid – koolitajateks on Grant Thornton Balticu risikijuhtimisteenuste juht Kai Paalberg ning andmekaitse ja infoturbe juhtivnõustaja Maili Torma.

GTlogo CMYKGT 200x200 Kai

Kai Paalberg, Riskijuhtimisteenuste juht Juhtiv siseaudiitor

Kai on hea näide sellest, et hea spetsialist ja hea juht saavad olla üks ja sama inimene. Kai saab ühtviisi ladusalt hakkama nii siseauditite tegemisega kui ka meeskonna juhtimisega. Kai töötab Grant Thornton Balticus alates 2019. aasta jaanuarist. Lisaks osakonna töö ladusale ja tulemuslikule juhtimisele kuulub Kai ülesannete hulka ka siseauditite tegemine. Kai on sertifitseeritud avaliku sektori üksuse siseaudiitor (CGAP sertifikaat) ja avaliku sektori üksuse siseaudiitor (ASSA).

Enne Grant Thornton Balticuga liitumist töötas Kai aastaid rahandusministeeriumi finantskontrolli osakonnas, kus ta tegeles Euroopa Liidu fondidest toetatud projektide auditeerimisega. Aastatel 2011–2018 oli Kai finantskontrolli osakonna auditi talituse juhataja. Sertifikaadid CGAP (Certified Government Audit Professional), ASSA (atesteeritud avaliku sektori üksuse siseaudiitor)

Maili Torma Grant Thornton Baltic 350x350

Maili Torma, Andmekaitse ja infoturbe juhtivnõustaja. CIPP/E, CIPM ja ISO27001 juhtivaudiitor

Maili on CPPI/E ja CIPM sertifitseeritud andmekaitsespetsialist, kellel on pikaajaline töökogemus teabe-, info- ja projektijuhina Londonis asuvatest investeerimispankadest. Maili on Grant Thornton Balticu andmekaitse ja infoturbe teenuste ja toodete juhtivnõustaja ning andmekaitsespetsialist nii ettevõttes endas kui välistele klientidele.

Enne meiega liitumist töötas ta 15 aastat Ühendkuningriigi erinevates suurettevõtetes andmeturgude analüütiku ning teabe- ja infojuhina. See andis talle unikaalse ja tervikliku ülevaate andmete ja infoga seotud riskidest ja väärtusest. Kogemus kiire töötempoga rahvusvahelistes pankades on Mailile andnud oskuse töötada efektiivselt rahvusvahelistes meeskondades ja stressirohketes olukordades. Maili on Eesti Andmekaitse Liidu üks asutajatest ja juhatuse liige.

OSALUSTASU
ERK liikmele 89€+km. Vaata koos tiimiga 139+km.
Mitteliikmele 109€+km. Vaata koos tiimiga hind 159€+km. Tule liikmeks!

NB! Hinnas sisaldub otseülekanne, materjalid ja veebiseminari järelkuulamine 7 päeva. Link saadetakse peale seminari. Kui vaatad oma töökohas kogu tiimiga, siis tea, et akadeemilised tunnid lähevad kirja ainult sellel, kes registreerus veebiseminarile.

Veebiseminar toimub reaalajas ülekandena. Vebinari jälgimiseks on vajalik internetiühendusega arvuti ja zoomi konto (tasuta). Esinejaga saab suhelda reaalajas nii kõne kui tekstisõnumite vahendusel.

Osaleja tingimused!

Riskijuhtimise ja andmekaitse koolitus raamatupidajatele (4ak)

Registreeru

Registreeru
FaLang translation system by Faboba