EESTI
RAAMATUPIDAJATE
KOGU

Rahvusooper Estonia ootab ooperisse „Armujook“ 03.10.2021 (2)


Rahvusooper Estonia ootab kõiki sõpru juba 5. novembril kell 19.00 vaatama G. Balanchine ja M. Murdmaa lühiballette „Tšaikovski meistriteosed“.

Balanchine ja M. Murdmaa lühiballetid „Tšaikovski meistriteosed“

Serenaad
George Balanchine’i lühiballett

„Serenaad“ on üks tantsuajaloo olulisi verstaposte. See on esimene ballett, mis valmis Balanchine’il pärast Ameerikasse elama asumist ning see on saanud New Yorgi Linnaballeti repertuaari püsiteoseks. Teos oli algselt mõeldud lavatehnika tunnina, kuid Balanchine põimis tantsujoonisesse ootamatuid proovisituatsioone. Kui õpilane kukkus, jäi see sisse. Kui õpilane hilines, sai ka sellest teose nüanss.

Tšaikovski 6. sümfoonia
Mai Murdmaa lühiballett

Murdmaa lõi oma balleti ühe tuntuma Vene helilooja, Pjotr Tšaikovski auks. Tema särava ja tundelise loomingu taga peitis end õrn ning vastuoluline kunstnikuhing. Tšaikovski kuues sümfoonia alapealkirjaga „Pateetiline“ sobib suurepäraselt kujutama heliloojana armastatud, kuid hingelt üksiku kunstniku keerulise natuuri eri tahke: loomingupalangut, armastust, eneseotsinguid, kirge ja depressiooni. Maailmaesietendusel tantsis Tšaikovski rolli Viesturs Jansons.

Lisainfot etenduse kohta leiate siit: https://opera.ee/et/lavastus/tsaikovski-meistriteosed/

Tšaikovski meistriteosed

Vaheajatellimuse  saate teha Rahvusooper Estonia  kodulehel või enne etendust kohvikutes. http://www.opera.ee/vaheajatellimus/

Sooduspiletite lisainfo ERK siseveebis "Partnerite pakkumised".

FaLang translation system by Faboba