EESTI
RAAMATUPIDAJATE
KOGU

ERK oktoobri 2021 toimetused ja ERK 25. juubelikonverents

 

Palju õnne meile kõigile – alanud novembrikuus saab meie erialaliit Eesti Raamatupidajate Kogu 25. aastaseks! Samas võime sünnipäevaks lugeda ka 14. juunit 1996, kui asutajaliikmed Helle Lusmägi, Tiia Peek, Ülle Kalev ja Malle Post oma allkirjaga kinnitasid MTÜ Eesti Raamatupidajate Kogu moodustamist. Igal juhul on ajalukku läinud pigem suurkogu koosolek Tallinna Matkamajas 26. novembril 1996 – seega üks hästi pikalt ja põhjalikult ette valmistatud ettevõtmine sai teoks.

Oktoober kujunes sügishoojale vääriliselt teabepäevade- ja koolitusterohkeks ning toimekale kuule pani vägeva punkti ERK 25. juubelikonverents. Hoolimata karmimatest meetmetest, mille poliitikud kohe pärast valimistulemuste selgumist julgelt välja käisid, on koroona ERK tegemisi suhteliselt vähe mõjutanud. Eks viimase kahe aasta piirangud on meid niikuinii veebilainele lükanud ning töö tahab tegemist ja raamatupidajate teadmised täiendamist.

Juubelikonverents

ERK ümmarguste sünnipäevade puhul on ikka olnud kombeks korraldada natuke uhkem üritus ja koosviibimine ning 25. juubel sai tähistatud suisa kahepäevase programmiga, mille põhipäeval toimus juubelikonverents ja pidulik õhtusöök koos meelelahutusega ning teisel päeval rahvusvaheline sümpoosium. Suure tunnustusena ERK tegevusele tervitas meid juubelikonverentsil rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus isiklikult, kelle videopöördumine läks paljudele südamesse. Samamoodi uhke oli alustada rahvusvahelist sümpoosiumit ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt tervitusega, mille ta hoolimata tihedast töögraafikust saatis meile välislähetusest Luxembourgist.

Esimene konverentsipäev möödus väga sisukate esitluste (Rahandusministeerium, Statistikaamet, Kutsekoda) ja vestlusringidega (ERK tunnustatud raamatupidamisettevõtted, suuremad majandustarkvarafirmad). Päeva võttis kokku meeleolukas õhtu restoranis Merineitsi, kus nautisime kabareeprogrammi ja suurepärast mitmekäigulist gurmeemenüüd.

IMG 2967 copy  IMG 3019 copy

IMG 3023 copy  IMG 3031 copy

IMG 3087 copy

IMG 3162 copy  IMG 3191 copy

Pildigalerii: https://photos.app.goo.gl/yXWCp35TdaQtUMGp6

Rahvusvahelise sümpoosiumi korraldas ERK sellisel kujul esimest korda. Oleme varasemalt suhelnud päris palju meie kolleegidega sõsarorganisatsioonidest, kus tuntakse huvi Eesti digiuuenduste vastu arvestusvaldkonnas. Ingliskeelsele sümpoosiumile saabusid hoolimata Covidi-ohust väliskülalised Austriast, Saksamaalt, Poolast ja Soomest (virtuaalselt ka Holland ja Norra, kes esindas Nordic Smart Government projekti) ning kohal oli ka hulk ERK liikmeid ja teisi reaalajamajanduse huvilisi, sh olid esindatud nii TalTech kui ka Tartu Ülikool. Teemadering käsitles Eesti reaalajamajanduse initsiatiive ja ettevõtmisi (põhjalikud ülevaated majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumilt), andmepõhist aruandlust (kas te teadsite, et Eestis on vaja esitada riigile üle kõigi tegevusalade kokku 421 erinevat aruannet?), kuulasime digitaliseerumisplaanidest Austrias, Hollandis ja põhjamaades ning lõpuks lennutasime ulmelisi ideid Euroopa digituleviku teemadel praktilise kasutaja vaatenurgast. Jan Lagast innovatsioonifirmast Impact Builders kandis ette tulevikustsenaariumi, kus erinevad infosüsteemid võimaldavad erinevate teemade detailid kenasti kokku klapitada ja tagada inimestele isikupäraste teenuste kõrgeim kvaliteet.

IMG 3229 copy  IMG 3254 copy

IMG 3250 copy


Juubeliraamat

Kevadel otsustas ERK nõukoda tähistada olulist verstaposti meie ajajoonel ERK 25. juubeliraamatu väljaandmisega. ERK juhatuse esimees Margus Tammeraja on kogunud kokku hulga materjali, mis annab ülevaate ERK tegemistest algusaegadest kuni tänase päevani. Lisaks on kogumikus valitud lõike Kutsekoja poolt ajakohastatud OSKA raportist – mis raamatupidajate ametit on ees ootamas, millised on olnud erialase ettevalmistuse võimalused, mida oodatakse raamatupidajalt tulevikus. Margus Tammeraja annab ülevaate ka raamatupidamisega seotud tehnilistest teemadest – majandustarkvarast robotiteni (mis siiski meie valdkonnas veel ei eksisteeri ja raamatupidajate tööd üle ei võta). Kirsina tordil on julge visioon ERK tulevikust aastal 2035. Juubeliraamatu said kingiks kõik juubelikonverentsist osavõtjatnud.

IMG 2947

Juubeliraamatut on võimalik soetada ERK kontorist – maksumus on 25 eurot koos käibemaksuga (palun kontakteeruge eelnevalt arve väljastamise osas See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.). Head lugemist!

Arvestusalaste uurimustööde konkurss

Neljapäeval, 28.10. 2021 autasustati juba kümnendat korda toimunud arvestusalaste uurimistööde konkursi auhinnasaajaid. Nagu tavaks kujunenud, oli tööde tase väga kõrge. Loe pikemalt ja tutvu võidutöödega siin.

IMG 3117


Nõukoja ja juhatuse tegemistest

12. oktoobril toimus ERK juhatuse korraline videokoosolek, kus olid päevakorras juubelikonverentsi teemad jm jooksvad küsimused.

26. oktoobril toimus ERK nõukoja koosolek, kus arutati 2022 eelarvet ja aktuaalseid küsimusi, nt e-arvete ja e-kviitungitega uuringut, mille tellijaks on vastavalt Rahandusministeeriumija Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium. E-arvete uuring valmib juba novembris ja tehakse tõenäoliselt kättesaadavaks ministeeriumi veebilehel kuu teisel poolel.

Vahetult nõukoja koosolekule eelnes ka raamatupidamisteenuste toimkonna koosolek, kus visandati järgmise aasta seminaride kava ning arutleti kvaliteedimärgi programmi edendamist. Plaanis on korraldada ka vebinar, kus rahapesu tõkestamise teemadel suhtleks RAB-iga

Täname kõiki ERK liikmeid, tänu kellele on meie vebinarid järjest populaarsemad ning kummardused kõigi juubelikonverentsist ja rahvusvahelisest sümpoosiumist osavõtnute ees! Novembris võtame veidi veidi rahulikumalt ning asume mõtlema ka traditsioonilise jõuluseminari ettevalmistuse peale. Karta on, et erinevalt juubelipeost, peame taas kohtuma monitore vaadates. Aga eks ükskord saame ka sellest viirusest jagu ning saame nautida elu täiel rinnal!

Margus Tammeraja, juhatuse esimees

FaLang translation system by Faboba