EESTI
RAAMATUPIDAJATE
KOGU

Suveseminar "Ammutame teadmisi Ahvenamaal!" (2ak)

Ahvenamaa                          SUVESEMINAR 11.-13.08.2022
2 akadeemilist tundi

 
KÕIK KOHAD TÄIS!
Registreerud ootelisti!

Ahh, et Ahvenamaale? Ahvenamaal toimuv suveseminar on üks parimaid kohti kohtumiseks, energia laadimiseks ning üheskoos tarkuse ammutamiseks. August on ilus aastaaeg Ahvenamaal üheks mõnusaks taaskohtumiseks. Ahvenamaal jagub meil avastamisrõõmu terveks päevaks, samuti saame nautida kohalikku kokakunsti ja kogeda seni kogematut.

Puhas mereõhk, hea toit, sõbralik saarerahvas ja kaunid paigad – Ahvenamaa on ideaalne koht suveseminari pidamiseks. Ahvenamaale läheme ühiselt laevaga aga saarel ringi liikumiseks saad valida omale sobiva viisi. Kui sul on soov Ahvenamaad külastada rattaga, siis võta aga oma ratas kaasa. Kui soovid bussiga ringi seigelda (koos giidiga), siis vali koht bussis. Giid-reisijuht on meil vahva ning jagab juba laevas juhiseid rattasellidele, et liigelda samal teekonnal nagu bussiga reisijad seda teevad. Söömised, külastuspaigad on meil ühised. Kõigile rattaga seiklejatele on halva ilma või rammestuse korral koht kabussis kindlustatud! On ju suurepärane võimalus?!

I PÄEV 11.08.2022 (N)
16.45 Kogunemine D-terminalis. Jalgrataste paigutamine bussi järelkärule, kui tuled jalgrattaga.
18.00 Laev väljub Tallinn-Stockholm.
18.30 Õhtusöök laevas, seminar-koosolek laeva konverentsisaalis (2h)


II PÄEV 12.08.2022 (R)
4:50 Varajane saabumine Marienhamni sadamasse. Siia läheme kõik koos bussiga, rattad on järelkärus!
Kui ilm on valge, siis alustame tutvumist Ahvenamaaga imeilusa vaatega Badhusbergeti mäelt. Meie pilgule avaneb Ahvenamaa pealinn Marienhamn, mis asub kitsal poolsaarel ja on kahelt poolt veega ümbritsetud. 40m kõrguselt on näha nii sillerdavat vett, kesklinna vanu villasid, kirikut kui ka reisisadamat ja purjelaeva Pommern.

Seejärel sõidame saare põhjaosasse Geta mäele. Võtame ette hommikuse jalgsimatka 4,7 km Grottstigeni matkarajal, mis viib meid peaaegu 100m üle merepinna. Meie teele jäävad koopad, kaljud, meri, mets jpm, vt https://www.alandsresor.fi/en/grottstigen-47-km-rock-formations-and-dwarf-pines


Kell 7.30-8.30 hommikusöök Geta mäel, Soltuna restoranis
https://www.soltuna.ax. Seejärel sõit saare idaosasse. Kes soovib, läheb siit rattaga edasi.

Peatume põgusalt Finströmi kiriku juures. Keskaegne kirik on väga hästi säilinud nii seest kui ka väljast. Sõidame Bomarsundi varemete juurde. Kindlus oli oluline vahepost Rootsi ja Venemaa vahelise 1808.–1809. aasta sõja ajal.

Kell 10.00-12.30 külastame
Kastelholmi kindlust ja Jan Karlsgårdeni vabaõhumuuseumi.

Kastelholmi loss on ainus keskaegne kindlus Ahvenamaal. Selle ehitus algas 14. sajandil ning kindluse hiilgeaeg oli Gustav Vasa ja tema poegade ajal, kui Ahvenamaa ja Soome kuulusid Rootsi impeeriumi koosseisu. Kastelholmi vahetus läheduses asub Jan Karlsgårdeni vabaõhumuuseum. Muuseum tutvustab Ahvenamaa traditsioone ja klassikalist Ahvenamaa taluelu 19. sajandi teisel poolel, vt: https://www.museum.ax/vara-museer-och-sevardheter/jan-karlsgarden-friluftsmuseum ja https://www.museum.ax/vara-museer-och-sevardheter/kastelholms-slott

Kell 13.00-13.45 lõuna restoranis Smakbyn.

Selle peakokk on Ahvenamaa ja Soome tuntud telekokk Micke Björklund. Tal on Ahvenamaal mitmeid restorane ning palju ideid arendamaks kohalikku toitu ja käsitööd, vt https://smakbyn.ax/. Peale lõunat sõidame Marienhamni.

Kell 14.30-16.00 Külastame purjelaeva Pommern.
Pommern on neljamastiline purje- ja muuseumlaev, mida peetakse Ahvenamaa üheks sümboliks, vt https://www.pommern.ax/en/

Mariehamnist viib meie teekond saare lääneserva, Eckerösse. 40 km kaugusel Mariehamnist asuv Soome kõige läänepoolsem vald Eckerö on ainult kahetunnise teekonna kaugusel Rootsist.

Kell 16.45-18.00 külastame Ahvenamaa Jahi- ja kalandusmuuseumi, mis tutvustab saareelanike traditsioonilisi eluviise. Muusem asub maalilises kalurikülakeses, vt https://www.jaktfiskemuseum.ax/en/

Peatume põgusalt ka Eckerö kõige kuulsama hoone Posti- ja tollimaja juures. See on kõige suurem ja kõige muljetavaldavam maja postiteel Stockholmist Peterburgi.
Tagasiteel Mariehamni külastame ostukeskust, kust tasub otsida kohalikke tooteid, nt Stallhageni õlletehase õlut, leiba, kalatooteid, sinepit, Kökari saarelt pärit õunasiidrit ja salsat jms.

Õhtu veedame Västerrös, 30 km Marienhamnist. Västerrös on ennast sisse seadnud mandrilt pärit kokk Anders Westerberg, kes valmistab kõike ja kõikvõimalikul moel kalast, kasutades ära ka need koostisosad, mida kalamehed tavaliselt lindudele või kassidele pakuvad vt https://vasterro.ax/om-vasterro/. Maitseme peremehe hõrgutisi, kuuleme palju huvitavat tema majapidamise ja ettevõtte kohta. Võimalus peale pikka päeva ujuda ja lõõgastuda.

23:45 peame olema tagasi Mariehamni sadamas. Laev Tallinna väljub 01.00.


III PÄEV 13.08.2022
Hommikusöök laevas.
10:45 Saabumine Tallinna D-teminali.
Reisijate sõit oma koju.

Hinnas sisaldub: laevapilet ja kajutikoht neljases kajutis Tallinn-Mariehamn -Tallinn, õhtusöök laevas 11.08., konverents, hommikusöök Geta mäel, lõunasöök Smakbynis, õhtusöök Västerrösis, hommikusöök laevas 13.08., pääsmed jahi- ja kalandusmuuseumisse, Kastelholmi kindlusse ja purjelaeva Pommern. Reisijuht-giidi teenus.

Meil on oma buss koos järelkäruga jalgrataste jaoks. Kõik, kes soovivad Ahvenamaad avastada oma rattaga, siis see võimalus on teil olemas. Jagrattamatka marsruut:  https://goo.gl/maps/paSkmDw4c2zaHowk6. Vihmase ilma korral saate jätkata sõitu bussiga. Kui soovid ratta kaasa võtta, siis märgi lisainfosse ratas!

Registreerumine ja tasumine: Registreeruda saab kuni 03. juunini 2022. Kogu reisiraha peab olema tasutud 06.juuniks 2022. Tasumine arve alusel.

OSALUSTASU 383 € + km  (Lisainfosse märgi ratas, kui soovid võtta oma ratta kaasa). Palun arvestada sellega, et on ka siiras soov sõita.

Registreerumine lõppeb kohtade täitumisel! Kohtade arv piiratud! Täiendav info See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. tel. 57503733

Armsad liikmed! Meid ootab Ahvenamaa!

__________________________________________________________

ERK jätab endale õiguse teha kavas muudatusi.

 

 

Suveseminar "Ammutame teadmisi Ahvenamaal!" (2ak)

Registreeru

Koolitustekalender

June 2022
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Registreeru
FaLang translation system by Faboba