EESTI
RAAMATUPIDAJATE
KOGU

Ülevaade IFRS-ist, selle olulisematest standarditest ning nende erinevustest Eesti finantsaruandluse standardist (31ak/h). Registreeru kogu sarjale!

 

IFRS


Anna endale võimalus, avarda silmaringi ja täienda enda teadmisi! Saa põhjalik ülevaade IFRS-ist, selle olulisematest standarditest ning nende erinevustest Eesti finantsaruandluse standardist. Kokku 31 akadeemilist tundi koos ägedate naistega - Maire Otsus-Carpenter ja Aet Toots. Maire Otsus-Carpenter on vandeaudiitor ja pikaajalise koolituskogemusega raamatupidamises. Lisaks on Maire Eesti Raamatupidajate Kogu koolitustoimkonna esimees. Aet Toots on Estonian Business Schooli majandusarvestuse lektor, rahvusvahelise õpetamiskogemusega Soomes, Prantsusmaal ja Suurbritannias.

M.O.C           Aet Tootspng

       Maire Otsus-Carpenter                                         Aet Toots                      

 

Eesti finantsaruandluse standardi kõrval võib Eestis raamatupidamise korraldamisel ja finantsaruannete koostamisel aluseks võtta rahvusvahelised finantsaruandluse standardid (IFRS) nii nagu need on vastu võetud Euroopa Komisjoni poolt. Koolitusel anname ülevaate IFRS olemusest, eesmärkidest ja olulisematest standarditest.    

Kuna täismahus IFRS on ülimalt mahukas, vaatleme koolituse raames kõige olulisemaid standardeid, pöörates erilist tähelepanu sellistele teemadele, mille puhul IFRS-i käsitluses ja Eesti finantsaruandluse standardi poolt lubatud käsitluses on märkimisväärseid erinevusi. Olulisi erinevusi on näiteks materiaalse ja immateriaalse põhivara, kinnisvara- ja finantsinvesteeringute kajastamisel, kontsernide puhul aruannete konsolideerimisel jne. Koolituse läbimise tulemusena ei ole osalejatel mitte ainult ülevaade valitud olulisematest IFRS-idest, vaid ka oskus IFRS-des tervikuna orienteeruda ning teadmine, kust ja kuidas enda jaoks vajalikul hetkel vajalikku infot leida.

Ootame osalema kõiki raamatupidajaid, kes oma töös IFRS-iga kokku puutuvad või kellel see tõenäoliselt tulevikus ees on. Aga mitte ainult, ootame ka kõiki neid, kes peavad oluliseks oma valdkonna rahvusvaheliste suundadega kursis olemist ning oma teadmiste täiendamist.


VAATA SARJA VIDEOTUTVUSTUST SIIN

Koolitused toimuvad esmaspäeviti, algusega kell 9.30 Zoomi vahendusel. Koolituste pikkus on 2-3 akadeemilist tundi. Kõik koolitused on järgi kuulatavad kuni järgmise koolituseni ja sisaldavad loengumaterjale.

__________________________________________________________


AJAKAVA
(toimumisaeg, lektor, kestvus)

27.03.2023
Aet Toots 2 ak/h
Ülevaade IFRSi regulatiivsest ja kontseptuaalsest raamistikust. Rahvusvaheliste finantsaruandluse standardid (IFRS) ja rahvusvaheliste finantsaruandluse standardite väikestele ja keskmise suurusega ettevõttetele (IFRS for SMEs) – olemus ja eesmärgid.

03.04.2023
Aet Toots 3 ak/h
IFRS-i nõuded finantsaruannetele: IAS 1 - Finantsaruannete esitamine: finantsseisundi aruanne, kasumiaruanne ja koondkasumiaruanne, omakapitali muutuste aruanne; IAS 7 - Rahavoogude aruanne; IAS 8 - Arvestuspõhimõtted, raamatupidamislike hinnangute muutused ja vead, IAS 10 - Bilansipäevajärgsed sündmused.

17.04.2023 Aet Toots 3 ak/h
IAS 16 - Materiaalne põhivara: esmane kajastamine, edasine kajastamine soetusmaksumuses versus ümberhindluse meetodil.

24.04.2023 Maire Otsus-Carpenter 2 ak/h
IFRS 16 - Rendiarvestus

15.05.2023 Maire Otsus-Carpenter 2 ak/h
IAS 40 - Kinnisvarainvesteeringud: esmane kajastamine, edasine kajastamine soetusmaksumuses versus õiglases väärtuses. IAS 23: Laenukasutuse kulutused.

22.05.2023 Aet Toots 3 ak/h
IAS 38 - Immateriaalne põhivara - Ettevõtte siseselt genereeritud versus omandatud immateriaalse põhivara kajastamine: esmane kajastamine, edasine kajastamine. Uurimis- ja arendusväljaminekute kajastamine. IAS 36 - Varade väärtuse langus.

11.09.2023 Aet Toots 2 ak/h
IAS 37 - Eraldised, tingimuslikud kohustised ja tingimuslikud varad.

25.09.2023 Maire Otsus-Carpenter 2 ak/h

  • IFRS 9 Finantsinstrumendid
  • IAS 32 Finantsinstrumendid: esitamine
  • IAS 39 Finantsinstrumendid: kajastamine ja mõõtmin
  • IFRS 7 Finantsinstrumendid: avalikustatav teave

02.10.2023 Maire Otsus-Carpenter 2 ak/h
IFRS 13 Õiglase väärtuse mõõtmine

16.10.2023 Aet Toots 3 ak/h
Ülevaade kontserniarvestust käsitlevatest rahvusvahelistest finantsaruandluse standarditest:

  • IFRS 3 Äriühendused
  • IFRS 10 Konsolideeritud finantsaruanded
  • IAS 27 Konsolideerimata finantsaruanded
  • IAS 28 Investeeringud sidusettevõtetesse ja ühisettevõtetesse

Konsolideerimisprotsess vastavalt IFRS-le. Ostetud firmaväärtuse meetod versus täielik firmaväärtuse meetod: erinevused firmaväärtuse ja vähemusosaluse (=mittekontrolliva osaluse) arvutamisel.

30.10.2023 Aet Toots 3 ak/h
Tütarettevõtete kajastamine peale omandamist konsolideeritud ja konsolideerimata aruannetes vastavalt IFRS-le. Osaluste ja firmaväärtuse kaetav väärtus ja võimalik väärtuse langus IFRS-i seisukohast.

06.11.2023 Maire Otsus-Carpenter 2 ak/h
IFRS 15 Kliendilepingutest saadav müügitulu.

13.11.2023 Maire Otsus-Carpenter 2 ak/h
IFRS 1 Rahvusvaheliste standardite esmakordne kasutuselevõtt.

_____________________________________________________________

OSALUSTASU
(kohtume 13 korral ja 31 akadeemilise tunni vältel)

SIIN SAAD REGISTREERUDA kohe kogu sarjale, säästad -20% hinnast. Kogu sarjale saad registreeruda kuni 25.03.2023. Märgi lisainfosse "IFRS".

KOGU SARJA OSALUSTASU (-20%) 
ERK liikmele 364€+km. Vaata koos tiimiga 884+km.
Mitteliikmele 572€+km. Vaata koos tiimiga hind 1092€+km. Astu liikmeks! 


Samuti saad osaleda ainult nendel koolitustel, mis sind kõnetavad. Registreeru igale sulle sobivale IFRS koolitusele eraldi https://bit.ly/2SrutaL

ÜHE KOOLITUSE HIND

ERK liikmele 35€+km. Vaata koos tiimiga 85+km.
Mitteliikmele 55€+km. Vaata koos tiimiga hind 105€+km.

Esimene kord kohtume 27. märtsil 2023!

_____________________________________________________________

Kui sul on huvi aastal 2022 sarnaselt korraldatud RTJ-de sarja vastu, siis kirjuta e-mailil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Vaata tutvustust https://bit.ly/3WDgcrh


Osaleja tingimused!

Ülevaade IFRS-ist, selle olulisematest standarditest ning nende erinevustest Eesti finantsaruandluse standardist (31ak/h). Registreeru kogu sarjale!

Registreeru

Registreeru
FaLang translation system by Faboba