EESTI
RAAMATUPIDAJATE
KOGU


Kutsume teid taas järjekordsele SÜGISKONVERENTSILE, mis toimub seekord väga erilises kohas - meie oma Eesti Politseiakadeemias ehk Sisekaitseakadeemias!


Tule saa osa päevast, kus oma ala eksperdid jagavad kogemusi ja teadmisi. Seekord on sügiskonverentsi läbivateks teemadeks muudatused maksuseadustes – kas tehtud muudatustes on kitsaskohti maksunõustaja vaatenurgast ning mis on riigi vastused. Mida toob tulevik, kas  raamatupidaja võib peagi juunikuus puhata ja kas "Reeded vabaks!" on reklaam või tegelikkus. Räägime audiitorite ja raamatupidajate koostööst, et edasine koostöö veel paremini sujuks. Vaatame tulevikku, millised on väljakutsed ja kuidas kohaneda uute normidega. Millised on uued suunad töö- ja maksuõiguses, ning uuendused raamatupidamise ja finantsaruandluse valdkonnas. Konverentsi programm kõnetab nii praktikuid, on erialaselt arendav ja kasulik ning kindlasti mahub meie päeva säravaid hetki. Raamatupidaja töö ning selle iseloom on pidevas muutuses ning nõuab järjest enam enese täiendamist, arendamist ja julgust muutuda.

Vahetult pärast konverentsi saame tutvuda Sisekaitseakadeemiaga lähemalt - teeme tiiru ruumides, kus valmistatakse ette muuhulgas tulevasi maksuinspektoreid ja vangivalvureid (loodetavasti teil nendega tööelus tuleb vähe kokku puutuda).


Eesti Raamatupidajate Kogu annab endast parima, et ainsa raamatupidajaid ühendava erialaliiduna pakkuda valdkonnaga seotud osapooltele turvalist tulevikku ja täiendkoolituste näol parimaid koolitajaid ja praktilisi tipptasemel koolitusi. Sügiskonverents toimub 10. korda!


Sügiskonverentsi modereerib Egle Vainula

 
Egle Vainula esindab Eesti Raamatupidajate Kogu Rahandusministeeriumi Raamatupidamise Toimkonnas ja igapäevaselt juhib oma raamatupidamisbürood eLMEK Accounting OÜ.

            

09.00-10.00   Registreerumine ja tervituskohv

10.00-10.0
5   Konverentsi avamine

10.0
5-10.35   Maksuseaduste muudatused - Tulumaksuseadus 2024-2025 Aule Kindsigo

Ülevaade olulisemaist, mis ja millal muutub Tulumaksuseaduses.

10.35-11.05 Maksuseaduste muudatused – Käibemaksuseadus ja muud maksuseadused  2024-2025 Tõnis Elling

Ülevaade olulisemaist, mis ja millal muutub Käibemaksuseadustes ning muudes maksuseadustuses.

11.05-11.45  Maksudebatt: Riik vs maksunõustajad

Muudatused maksuseadustes – kas tehtud muudatustes on kitsaskohti maksunõustaja vaatenurgast ning mis on riigi vastused sellele.

Reklaamkingitus 10 eurot (150 krooni) aastast 2007; vastuvõtukulu 32 eurot (500 krooni) aastast 2006; isikliku sõiduauto kompensatsioon 0,3 eurot km kohta aastast 2011. Kas taoliste numbrite ülevaatamine maksuseadustes oleks asjakohane?

Internetiostud ja arved – raamatupidajate “peavalu”.  KMS ja arve  -  kas poleks aeg muuta KMS-ga arvelt nõutvaid tingimusi paindlikumaks? TMS ja algdokument – kas krediitkaardi väljavõtte kvalifitseerub TMS kohaselt algdokumendiks? Kui ei, siis kas võiks?

Maksuinfo kogumine – probleemsed kohad maksuinfo kogumisel? “Huvitavad” päringud Maksuametist? Kas on plaanis või peaks tegema muudatusi e-Maksuametis?

PANEELIS OSALEVAD
                                                                 


 
 

11.45-12.00    PAUS

12.00-12.45  Majandusaasta aruande esitamine – kas raamatupidaja võib varsti juunikuised ületunnid unustada ja juunis puhkusele minna? 

Arendamisel on lahendus, mis aitaks Äriregistril üle minna andmepõhisele majandusaasta aruande koostamisele. Eesmärgiks on 2023. aasta lõpuks välja selgitada kuidas aruandluses vajalik panna kirja üks kord koos tehinguandmetega ettevõtte majandustarkvarasse ning seejärel oleks majandusaasta aruande asemel võimalik ettevõtjal esitada hoopis andmeid, millest RIK saaks aruande ise kokku panna. Ülevaade sellest, mis ja millal Ettevõtjaportaalis muutumas on?


12.45-13.15 Andmepõhine aruandlus – mida raamatupidamise tarkvaraarendajad kõigest sellest arvavad?

Riik on aktiivselt tegelemas andmepõhise aruandlusega, küsimus on aga, kui aktiivselt on kaasa löömas selles tarkvaraarendajad, sest raamatupidajate võimalused on sõltuvuses eelkõige just neist. SimplBooks on osalenud andmepõhise aruandluse projektis ning teeb lühikese kokkuvõtte sellest, mis edu nemad näevad andmepõhise aruandluse kasutuselevõtus, kuhu suunas ja kuidas võiks see edasi liikuda, mis on peamised probleemkohad tarkvaraarendajatele ning raamatupidajatele ning millised ootused oleks selles osas veel riigile.


                Jaanus Reismaa
        SimplBooks OÜ tegevjuht

 

13.15-14.00  Paneel: Reeded vabaks – reklaam või tegelikkus? Digitaliseerimine ja automatiseerimine – millise mõju on see kaasa toonud raamatupidaja igapäeva tööle?  

Näiteid raamatupidaja igapäeva ülesannetest büroos, kus kõik protsessid, mis võimalik. on digitaliseeritud/automatiseeritud. Milliseid digitaliseerimise tööriistu büroodes kasutatakse? Mis on põnevamad arendused, millega viimaselt ajal uuendusmeelsed bürood kokku on puutunud? Mida arvavad raamatupidajad andmepõhisest aruandlusest? Kas kõik see võimaldab 4-nädalast töönädalat? Soovitused raamatupidajatele, milliseid täiendkoolitusi tasuks läbida, et ajaga kaasas käia.


14.00-14.45  LÕUNA 

14.45-15.15  Tööõiguse muudatused 2023-2024

   
              Kaire Saarep
Tööinspektsiooni peadirektor


15.15-15.45   Audiitorite soovid ja soovitused raamatupidajatele

Raamatupidajate ühed lähimad koostööpartnerid on audiitorid. Audiitorkogu viis oma liikmete hulgas läbi põneva LIVE tagasiside küsitluse, kus koorusid välja soovid ja soovitused raamatupidajatele, kuidas edasine koostöö veel paremini sujuks. Ülevaade nendest ja lisaks mõned Audiitorkogu soovitused, kuidas audiitorit leida ning millal seda teha, et jõuaks tähtaegselt majandusaasta aruande esitada.

 
      Märt-Martin Arengu
    Audiitorkogu president

      

15.45 Lõppsõna ja ekskursioon Sisekaitseakadeemias

 


KONVERENTS TOIMUB SISEKAITSEAKADEEMIA KONVERENTSIKESKUSES


Aadress: Kase 61, Tallinn

Sisekaitseakadeemia


Kuivõrd tegemist on eksklusiivse üritusega, siis on Sul ainult üks võimalus - olla ise kohal ja nautida Sisekaitseakadeemia õhustikku! Konverentsi ei salvestata ega tehta ülekannet! Tule osale Eesti Raamatupidajate Kogu sügisesel suursündmusel, mis toimub 10. korda!


REGISTREERU SOODUSHINNAGA kuni 29.08.2023

Hind ERK liikmele 115€+km
Hind mitteliikmele 135€+kmAlates 30.08.2023 - 26.09.2023

VÄLJA MÜÜDUD! REGISTREERUD OOTEJÄRJEKORDA!

Hind ERK liikmele 145€+km
Hind mitteliikmele 165€+km

Alates 27.09.2023

Hind ERK liikmele 175€+km

Hind mitteliikmele 195€+km

Kohtade arv konverentsikeskuses on piiratud. Konverentsi ei salvestata ega tehta ülekannet! Registreerudes tee valik "Klassiruum".


 KOOSTÖÖPARTNERID

 

         

    

                                   

ERK jätab endale õiguse teha päevakavas muudatusi.
____________________________________________________________________________________

Osalemisest loobumisest teatada kirjalikult e-postiaadressil: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Loobumisest kirjalikult ette teatamisel vähemalt 15 päeva enne ürituse toimumise päeva – tagastatakse 75% osavõtutasust. Kui teatate kirjalikult mitteosalemisest vähem kui 15 päeva enne ürituse toimumist või mingil põhjusel jätate üritusele tulemata - peate osalustasu tasuma ja juba tasutud osalustasu ei tagastata.

 
 

Sügiskonverents "Raamatupidamise tuleviku maastikul navigeerimine ja kohanemine uute normidega" (6ak.h)

17.10.2023
Registreeru

Koolitustekalender

September 2023
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Registreeru