EESTI
RAAMATUPIDAJATE
KOGU

erk 2021

Head alanud aastat soovides loodan, et 2021 on raamatupidajate vastu armulisem kui eelmine aasta oma ootamatustega. Meie erialal on õnneks võimalus teha tööd enamasti kodu turvaliste seinte vahel, kus pigem tuleb olla tähelepanelik küberohtude suhtes kui muretseda õhus lendlevate viiruseosakeste pärast.

2021. aastal tuleb raamatupidajatel pöörata tähelepanu suurematele ja väiksematele muudatustele seadusandlikes aktides alates ajutisest haiguspäevade hüvitamise süsteemist, maksudeklaratsiooni vormide muutustest, tulumaksuseaduse muudatustest kuni sotsiaalmaksu miinimumkohustuseni. Nagu ikka teeme teabepäevadel kõik võimalikud teemad puust ja punaseks, et meie liikmed oleksid jätkuvalt kõige paremini informeeritud raamatupidajad Eestis. Jälgige koolituskava ERK veebilehel ja andke meie koolitusjuhile teada, kui mõni teema on katmata või nõuab täiendavat seletamist.

2021. aastal on ERK raamatupidamisettevõtetest liikmetel võimalus taotleda sisuliselt kvaliteedimärki juhul, kui ettevõte vastab "Nõutele ERK poolt tunnustatud raamatupidamisettevõttele". Meie eesmärk on selgelt võrreldavate kriteeriumite alusel tõsta esile neid raamatupidamisettevõtteid, kus teenuse kvaliteedile pannakse pidevalt rõhku nii oma töötajaid arendades kui ka võetakse vastutus võimalike eksimuste korral - soovime, et igal endast lugupidaval raamatupidamisteenuse pakkujal on olemas vastutuskindlustus. Kajastame tunnustamise teemal toimuvat ERK veebilehel.

2021. aasta sügisel möödub 25 aastat ERK tegevuse alustamisest. Plaanis on seda tähistada 28.-29. oktoobril piduliku konverentsi ja rahvusvahelise sümpoosiumiga (lootuses, et epideemilised lainetused on vaibunud ja piirid taas lahti). Juubelikomitees on arutusel ERK juubelikogumiku väljaandmine ning ootame kõigi liikmete ettepanekuid selles kajastamist väärivate teemade osas.

2021. aasta 25. märtsil toimuval ERK üldkoosolekul valime uue nõukoja koosseisu - kas üritus toimub virtuaalselt nagu 2020, mil püstitasime hääletamise kiirusrekordi, või mõnes huvitavas konverentsikeskuses, seda täpsustame jooksvalt lähtudes olukorrast koroonarindel. Nõukoja liikmekandidaatide tutvustamist alustame peatselt ERK veebilehel.

2021. aasta plaanides on suveseminari ja mitmete väliürituste korraldamine, ka selles osas loodame olukorra paranemisele ning informeerime kõiki liikmeid jooksvalt.

Loomulikult jätkame kutseeksamite korraldamist - 15. mail toimuvad kevadised eksamid.

Katsetame alanud aastal ka raamatupidmisteemalistele konsultatsiooniküsimustele vastamist. Kui teil on konkreetseid küsimusi, siis ootame neid aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

PS Võib-olla olete juba märganud, et ERK veebi avalehe nurgast hüppab esile meie uus virtuaal-assistent Erki, kes vastab erinevatele ERK organisatsiooni puudutavatele küsimustele. Mida rohkem küsite, seda täpsemaid ja asjakohasemaid vastuseid Erki hakkab andma.

Soovin teile kõigile edukat aastat ja aktiivset kaasalöömist ERK 2021. aasta tegemistes!

Margus Tammeraja
Juhatuse esimees