EESTI
RAAMATUPIDAJATE
KOGU


Suvi on sel aastal küllaga pakkunud kuuma,

mis kohati kippus katsuma me taluvuspiire

seda enam oli mõnus seilata põhja suunda,

et mööda Ahvenamaad teha pikemaid tiire.


Sai erksa seltskonnaga läbitud kaljused rajad

nii vara, et päiksetõusu asendas loojuv kuu,

kirikuseintelt vaatasid meid ammused ajad,

mõnelgi joonistet vast üllatusest lahtine suu.


Kindlusemüüride vahel tühi pimedus kajas,

mil sammusid käikudes me vaprad read,

kaunis vaadetemäng meid üles tornigi ajas,

kui kõrgus ei pannud ringi käima pead.


Mereõhk meid jahutas vana talu paadisillal,

briis puhus meid üles istuma õuepärna alla,

õrnalt sasis pärja ja oksteehtes meiupuud

siin Ålandi Vargamäel, kus ei midagi uut.


Kas ikka ahvenat saime me Ahvenamaal

võib küsida mõni koduse kuuma nautleja?

Jah, muidugi, meid ootas õhtune söögisaal,

kus esines lõbus kohalik kalurkokk näitleja

 

ette kandes väikse gurmeelise eelroa

ja forelli-lõhet-lesta ning ahvenapalu,

heast-paremast lookas lauad ses toas

veel pizza ja suitsukrõps täiendas kalu.

 

Kuuvalges merereis vaikselt tagasi kulges,

kes jaksas, võis võtta veel ööklubis viimast,

kes väsinud päevast, kois silmalaud sulges.

Ja punktina reisile - hommikukohv

kilukarbipanoraamiga Tallinnast.

 Suveseminar_erk_ahvenamaa.JPG

Raamatupidajad Ålandil Västerös kohaliku kalur-koka koduresto lähistel. Pikem kokkuvõte suveseminarist Ahvenamaal https://tinyurl.com/ycx38uun


ERK tunnustatud raamatupidamisettevõte

Grant.png

Hoolimata suvekuumusest on kvaliteedile rõhku panevad raamatupidamisettevõtted olnud aktiivsed. Ja juulis oli rõõm anda üle „ERK tunnustatud raamatupidamisettevõtte“ tunnistus Grant Thornton Balticule.

Raamatupidamisteenuste kvaliteedi tähtsusest rääkis ka Margus Tammeraja kommentaar Äripäeva poolt välja antud raamatupidamisteenuste turu kvartali ülevaates.

Eestis on registreeritud üle 6000 ettevõtte, mille tegevusalaks on raamatupidamine (sh ca 3800-l põhitegevusalana). Valdav enamik on erapraksised, st raamatupidaja osutab teenust üksi. Äripäeva kvartaliülevaade keskendub üle 100 000 eurose aastakäibega raamatupidamisettevõtetele (mida on veidi üle 220), tuues välja nende finantsnäitajaid, vastused küsitlustele ja asjaosaliste endi kommentaarid. Äripäeva kvartaliraportit saavad ERK liikmed tellida soodushinnaga.

Tõenäoliselt väärib enamus Äripäeva raportis esindatud raamatupidamisettevõtteid ERK kvaliteedimärki. Tunnustuse taotlemine innustab kindlasti vaatama üle oma ettevõtte protsessid ja mõtlema raamatupidaja kutsetunnistuste saamisele. Tunnustuse taotlemise teemal palume jätkuvalt saata küsimused aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. , et meie raamatupidamisettevõtete valdkonna koordinaator Pille-Riin Piho juhendamisel protsess käima lükata. Lisaks vaadake ERK veebilehe Tunnustamise sektsioonis intervjuud Askendo OÜ-ga!

ERK on EVEA kollektiivliige


evea

Eesti Raamatupidajate Kogu nõukoja otsusega 03. augustist 2022. aastal on ERK avaldanud soovi astuda Eesti Väike- ja Keskmiste ettevõtjate Assotsiatsiooni (EVEA) kollektiivliikmeks.

Eesti Väike- ja Keskmiste ettevõtjate Assotsiatsiooni (EVEA) on Eesti väikeste ja keskmiste ettevõtjate esindusorganisatsioon, mille eesmärk on esindada ja kaitsta väike- ja keskmiste ettevõtjate huve ning tugevdada oma liikmete konkurentsivõimet. EVEA on olnud Eesti ettevõtjate teenistuses alates 1988. aastast ning esindab otse- ja kollektiivliikmete kaudu üle 6000 VKE (väikese ja keskmise suurusega ettevõtte).

„Paljud ERK liikmed on ühtlasi ise kas EVEA liikmed või seovad neid EVEA liikmetega töised suhted ning seetõttu on meie organisatsioonidel ühiseid huvisid, mis puudutavad nii arvestusala kui ka ettevõtlust. EVEA kollektiivliikmena saame vahetult rääkida kaasa näiteks raamatupidamisteenuste valdkonnas, kus raamatupidaja on mitmes rollis - aidates teenindajana väikeste- ja keskmiste ettevõtete raamatupidamise korras hoida ja olles samas ka ise ettevõtja,“ selgitab M. Tammeraja EVEA liikmeks astumise motiive lähemalt.

Videoklipp EVEA juhi Ille Nakurt-Murumaa vestlusest Margus Tammerajaga: https://vimeo.com/739658466/5bd895f8e4


Nõukoja ja juhatuse tegemistest

ERK juhatus pidas korralise koosoleku 16. augustil, päevakorras ERK 2023. aasta eelarve, eelarve täitmise jälgimseks uue tarkvararakenduse kasutusele võtmine (VeeRa) ja nõukoja koosoleku ettevalmistus.

ERK nõukoda pidas oma korralise koosoleku 30. augustil. Päevakorras kokkuvõtted suvisest hooajast, sügishooja ülevaade ning ettevalmistus järgmiseks eelarveaastaks. Kuulati ära metoodika ja raamatupidamisteenuste toimkondade tegemised.

Suur suvi on seega tegusalt selja taga ja algamas hoogne sügishooaeg. ERK korraldab käesoleval aastal esmakordselt KAHE-päevase sügiskonverentsi – keskendudes tavapärastest põhjalikumatele ettekannetele, mis puudutavad raamatupidamist nii otseselt kui kaudselt. Tutvuge ja registreeruge 12.-13. oktoobril toimuvale suurüritusele ERK veebis. Ilusat läheneva sügise algust!

Margus Tammeraja, juhatuse esimees