EESTI
RAAMATUPIDAJATE
KOGU

 

6.- 9. juunil toimusid järjekordsed XBRL (eXtensible Business Reporting Language) Europe päevad Frankfurdis ECB (Euroopa Keskpanga) peahoones. Osavõtjaid oli üle 200 - 110-st organisatsioonist ja 29-st riigist.


 

Eestit esindas Eesti Raamatupidajate Kogu esindajana Valdek Järvpõld. Kolme päeva jooksul toimus erinevates töötubades kokku 74 ettekannet, kus arutati majandusaruannete standardiseerimise olukorda erinevates riikides, samuti erinevates valdkondades. Väga mitmetes ettekannetes rõhutati, et aruannete standardiseerimise kõrval tuleks suuremat tähelepanu pöörata majandustehingute standardiseerimisele. Selle tee on valinud ka Eestis Aruandlus 3.0 töögrupp, et standardiseerida majandustehingud (kasutades XBRL GL) ning võimaldada riigile esitatavaid aruandeid edastada ainult ühes formaadis.

Järjekordsed XBRL päevad tõestasid, et kogu maailmas tegeletakse väga aktiivselt nii majandusaruannete kui ka majandustehingute standardiseerimisega, mis lisaks ühe riigi sisesele kooskõlastusele võimaldaks ka rahvusvahelist aruandluse ühtlustamist.

ERK Nõukoja liige
Valdek Järvpõld