EESTI
RAAMATUPIDAJATE
KOGU

 

ERK liikmed!

Jagan Teiega ühe vahva liikme Liina lugu ERK suveseminarist Vormsi saarel 06.-08.08.2017.

6.augusti hommik on pilves, tuuline ja vihmane. Planeeritud kolme ratta asemel mahub autole kaks. Kuna ilm on kehva, siis loobun meelsasti oma ratta kaasa vedamisest – buss ekskursiooniks tundub igati sobiv koht.

Tuttavad ja uued näod sadamas on rõõmsad ja õhinal. Ilm ei heiduta ja juttu jätkub kauemaks. Raamatupidajad on tulnud välja oma töö- ja kodurutiinist, et ühiselt Vormsi saarel akusid laadida. Ees ootab üle kahe päeva iseenese ja ametivendadega koos olemist.

Esimene päev möödub tutvumiste lainel. Tutvume majutust pakkuva Rumpo Mäe taluga, ümbruskonnaga ja üksteisega. Uued tutvused ja vahvad faktid tekitavad elevust. Õhtul on saun ja suplus meres – vägev! Vesi on täpselt paraja temperatuuriga. Isegi vihm peab vahet.

Teine päev – vaatan aknast vihma ja päikese heitlust. Üks osa rahvast ootab bussiekskursiooni ja teine valmistub jalgrattamatkaks. Sätitakse kilekeepe ja valitakse rendirattaid. Oot, kas ma annan alla ja lähen bussi? Tahtsin ju jalgrattamatkale. Lähen ka jalgratast valima ja leiangi täitsa sobiva, millel end päris hästi tunnen. Egas midagi, läheb sõiduks.  Teemegi poolele saarele tiiru peale. Teel saame vihma ja päikest ja… jälle vihma. Naised on ägedad ja sitked. Mitte keegi ei hädalda. Tagasi jõudes oleme suht väsinud, läbimärjad ja õnnelikud. Ja õhtul ootab saun!

Bussiekskursioon toimus ka pisukeste ootamatustega. Nimelt läks buss katki. Asenduseks tuli poole väiksem ja kogu seltskond tuli sinna ära mahutada.

Ja ongi käes viimane päev. Ja ennäe – ilm on päikesepaisteline ja suviselt soe.  Kuna suur buss on endiselt katki, otsustab osa seltskonda minna sadamasse jala.

Kodus tagasi tõden, et tunnen end puhanuna, erksalt ja õnnelikuna. Kuna ma pole sugugi sportlik inimene, siis olen eriti uhke jalgrattamatkal osalemise üle – ja see on hea tunne, olla iseendaga rahul.

Ilmselt jäid need suvepäevad igaühele osalenuist meelde erinevalt. Oli hulk erinevaid tegevusi ja kohtumisi. Hommikused võimlemised meie kõige noorema osaleja eestvedamisel, viktoriin, jutukad giidid, Vormsi Pagari omanik Kersti Viiol oma maitsvate krõpsudega jne.  Kõike oli parasjagu ja korraldus suurepärane. Aega jagus ka omaette olemiseks. Ei saa jätta mainimata – toidud olid kodused ja imemaitsvad.

Suur tänu korraldajatele!

ERK tänab Liina´t selle toreda loo ja muljete eest ning kõik, kes seekord ei saanud osaleda, siis olete väga oodatud järgmistel üritustel!