EESTI
RAAMATUPIDAJATE
KOGU

 Directo on veebipõhine äritarkvara, milles on ühendatud nii majandustarkvara traditsioonilised võimalused (raamatupidamine, müük) kui ka kaasaegsed ärijuhtimist ja otsustamist tõhustavad töövahendid.

Raamatupidamisfirmade kliendid soovivad järjest enam omada paremat ülevaadet firma majandustegevusest. Directo ongi hea töövahend raamatupidamisteenuse pakkujale, kelle kliendid on huvitatud, et kogu ettevõtte tööprotsess (müük, ost, ladu, teenindus jne) oleks ühes programmis ning saada paremat aruandlust juhtimiseks. Directo võimaldab mugavalt jagada tööd firma ja raamatupidaja vahel ning annab kliendile võimaluse pidevalt kursis olla oma firma seisuga. Directo lai funktsionaalsus võimaldab raamatupidamisteenust osutada ka keskmistele ja suurtele firmadele, kes traditsiooniliselt ei ole olnud raamatupidamisfirma kliendid.

Miks on Directo hea programm raamatupidamiseks?

 • Kogu vajalik funktsionaalsus baaspaketis.
 • Directo kasutusele võttes ei pea piirduma ainult hädavajaliku funktsionaalsusega, vaid saab kohe kasutada kõiki Directo laialdasi võimalusi nii raamatupidamises kui kogu firma äritegevuses.

 • Suurepärased aruandluse ja analüütika võimalused
 • Directos on laialdane valik erinevaid aruandeid, mistõttu on paljud ettevõtted Directo kasutuselevõtuga loobunud enne kasutatud arvukatest aruannetest Excelis. Directo võimaldab üles ehitada keerukaid objektide hierharhiaid ja süsteeme, et saada detailsemat ja põhjalikumat finantsaruandlust.

 • Palju mugavusfunktsioone ja raamatupidamise tööd hõlbustavaid vahendeid
 • Directo arendamisel on arvestatud, et töötamine Directoga oleks kasutajale mugav ja lihtne, seetõttu on tähelepanu pööratud mugavusfunktsioonidele. Kliendid iseloomustavad Directot kui loogilist ja kasutajasõbralikku tarkvara.

 • Sobilik nii väikefirma kui ka kontserni raamatupidamiseks
 • Directot kasutaval väikefirmal on võimalus kasutada kõiki baaspaketi mooduleid, mis tavaliselt sisalduvad suurematele firmadele mõeldud tarkvarades. Directo võimaldab firma kasvades järjest uut funktsionaalsust kasutusele võtta, mistõttu on eriti sobilik kasvavale ettevõttele. Directo sobib ka kontsernidele, sest võimaldab koostada konsolideeritud aruandeid.

 • Asjatundlik ja vahetu kasutajatugi.
 • Programmi kasutamise käigus tekkib ikka küsimusi ja probleeme, mis vajavad kiiret lahendust. Directo klienditugi nii telefoni kui ka e-maili teel sisaldub juba paketi hinna sees, mistõttu ei pea muretsema tekkida võivate lisakulude pärast. Kuna Directo on internetipõhine tarkvara, siis näevad klienditoe konsultandid sama ekraanipilti ning see võimaldab probleemide olemusest kiiresti aru saada ja lahenduse leida.

 • Raamatupidaja vabaneb rutiinsest andmesisestamisest
 • Kuna Directo on internetipõhine tarkvara ning sobilik töövahend paljudele funktsioonidele firmas, siis enamasti kasutavad seda peale raamatupidaja müügi-, laoinimesed jne. Seega hoiab raamatupidaja aega kokku rutiinse andmesisestamise arvelt, sest puudub vajadus dubleerivalt teiste töötajate koostatud dokumente programmi sisestada, mis on tavaline mitmete erinevate programmide kasutamise korral. Raamatupidaja rolliks jääb pearaamatupidaja funktsioon ja andmete kontroll. Directo võimaldab ka automaatselt koostada suurt hulka regulaarseid arveid (näiteks rendi või perioodilise teenuse arveid).

  Allpool on raamatupidamisfirma juhtide kommentaarid kogemusest Directo kasutamisel raamatupidamisteenuse osutamisel.

   

  Mart Nõmper Rödl & Partner OÜ juhatuse liige:

  Directo on kõige tõsisemalt võetav Eestis rajatud pilvepõhine finantsarvestustarkvara, mille suurimaks tugevuseks on pidev areng, mitte paigalseis. Directo kasutamine annab Rödl & Partnerile võimaluse teenindada kliente parimal viisil ja pakkuda lahendusi, mis vastavad klientide ootustele. Rödl & Partner koostöös Directoga on pioneerid täisdigitaalses raamatupidamises ja finantsjuhtimises luues sellega eelised klientidele info kiiremas, täpsemas ja efektiivsemas edastamises. Pilvetehnoloogia ühes ID-kaardipõhise autentimisega  tagab kasutajale finantsandmetele sama turvalise ja paindliku ligipääsu kui oma pangaandmetele internetipangas. Lisaks viib pilvetehnoloogia kliendi ja raamatupidamisfirmavahelise koostöö uuele paindlikule ja efektiivsele tasemele, kus tööülesandeid on võimalik kergelt jagada kliendi oma töötajate ja raamatupidamisfirma vahel hoides sellega kokku kulusid.

  Imre Pralla Askendo OÜ juhatuse liige:

  Directo on võimeline toetama väga erinevaid äriprotsesse, hoidma kokku inimeste aega ja liitma meeskondi. Kiire infovahetus, dubleerivate tegevuste vältimine ja keskendumine väärtust loovatele ülesannetele tõstab iseenesest ettevõtte konkurentsivõimet. Paberihunnikutest vabanenud raamatupidaja roll muutub kogu meeskonda toetavamaks. Juhid saavad interaktiivsete aruannete näol sootuks uued võimalused.

  Pilvelahendusena töötava tarkvara klient on vaba nii serveri, kui andmete kaitsmise ja varundamisega seotud muredest. Suurepärane kasutajatugi aitab igasugustes olukordades. Eraldi väärib märkimist Directo arendajate avatus uuendustele, mis kasvatab pidevalt kasutusvõimaluste hulka.