EESTI
RAAMATUPIDAJATE
KOGU

 

13.oktoober 2017

 

Täna õhtul avalikustati Eesti 2017. aasta parimad arvestusalased uurimustööd ja anti üle rahalised preemiad, kokku enam kui 3700 euro väärtuses.

Arvestusalaste uurimustööde konkurss on Eestis ainus võimalus meie valdkonnas kõrgharidust omandavatel tudengitel esitada lõputöö omavaheliseks mõõduvõtmiseks. Tänavu juba viiendat aastat toimunud konkursile esitati kokku 37 Eesti kõrgkoolides tänavu kaitstud magistri-, bakalaureuse-, doktori- ja muud uurimustööd. Võitjad viies auhinnakategoorias selgitasid Rahandusministeeriumi, Audiitorkogu, Eesti Raamatupidajate Kogu ja Eesti Siseaudiitorite Ühingu esindajad.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Pildil vasakult: Margus Tinits, Sven Sester, Reet Kängsepp, Kurmet Ojamaa, Märt-Martin Arengu.
Esireas vasakult: Chrislin Nestra, Roman Budarov, Olga Poljakova, Kea Kullerkann, Vilve Raik.

Parima töö preemia magistri- ja doktoritööde kategoorias sai žürii üksmeelsel hinnangul pisikese raamatupidamisettevõtte Bluestyle OÜ omanik, juhatuse liige ja raamatupidaja Kea Kullerkann oma Tallinna Tehnikaülikoolis kaitstud magistritöö eest, mis käsitles hobuste kajastamist Eesti ettevõtete raamatupidamises. Magistritöö juhendajaks oli TTÜ finantsarvestuse professor Margus Tinits.

Ka parima bakalaureusetöö auhind läks Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolis kaitstud tööle, selle sai Olga Poljakova bakalaureusetöö eest, mis käsitles laenupõhise P2P ühisrahastuse tehingute maksustamise ja raamatupidamises kajastamist era- ja juriidilise isiku näitel. Töö juhendajaks oli Lääne-Viru Rakenduskõrgkooli õppejõud Diana Tandru.

Parima finantsarvestust käsitleva uurimustöö eriauhinna võitis Vilve Raik magistritööga tegevuspõhise ja kliendikeskse juhtimisinformatsiooni rakendamine otsustes (riigiasutuste juhtide näitel).

Eriauhinna uudse ja huvitava arvestusalase teemakäsitluse eest sai Chrislin Nestra, kes oma magistritöös uuris sotsiaalse auditi läbiviimist mõjutavad tegurid Eestis. Parima audiitortegevuse alase uurimustöö eripreemia pälvis Roman Budarov magistritööga, mis uuris auditi efektiivsuse suurendamist muutuval audiitorteenuste turul.

Arvestusalaste uurimustööde konkurss on heaks näiteks kõrgkoolide, kutseühenduste ja avaliku sektori asutuste tulemuslikust koostööst. Hea meel on tõdeda, et aasta-aastalt on konkursitööde probleemiasetus muutunud praktilisemaks ja auhinnatud tööd on olnud äärmiselt kõrgel akadeemilisel tasemel. Kindlasti on konkurss aidanud avalikkuse jaoks olulist valdkonda fookuses hoida ning populariseerida tudengite ja abiturientide seas arvestusala.

Arvestusala on meie ühiskonnas viimastel aastatel olnud fookuses seoses seadusandluse muudatustega, mille eesmärk on ühest küljest meie ettevõtluskeskkonna parendamine bürokraatia vähendamise teel ning teisalt läbipaistava ja tõhusa arvestussüsteemi tagamisel. Rõõmustav on, et arvestusalased uurimustööd hoiavad kätt elu pulsil, aga samas lähenevad akadeemiliselt sügavuti probleemidele, mis nõuavad pühendumist.

Riigikogu Majanduskomisjoni esimehel Sven Sester´il on au tunnustada täna parimate tööde autoreid ja nende juhendajaid, soovin neile edu oma heade ideede ellu viimisel nii akadeemilises kui ka praktilises töövaldkonnas.


Tutvu võidutöödega SIIN

PILDIGALERII

Lisainfo: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.