EESTI
RAAMATUPIDAJATE
KOGU

 


Taas on aasta möödunud ja ERK on sedapuhku 21-aastane.

Eile 12. detsembril 2017 toimus Hotell Euroopas Eesti Raamatupidajate Kogu (ERK) traditsiooniline aastalõpu teabepäev. Sel aastal osales aastalõpu teabepäeval pea 150 liiget.

Nii selle kui ka järgmise aasta kuum teema on maksumuudatused, mis oli ka ERK aastalõpu teabepäeva peamine teema. Ranno Tingas, Ernst & Young Baltic AS partner, juhatuse liige ja maksunõustaja rääkis raamatupidajatele maksuvaba tuluga seotud muudatustest, dividendide maksustamisest, laenude maksustamisest ja deklareerimisest, erisoodustuste maksustamise muudatustest ja siirdehinna, käibemaksu ja maksukorralduse valdkonna muudatustest. Taas saime teadlikumaks ja küsimustele saadud vastuste võrra targemaks. Ees ootab aasta, kus raamatupidajatel peab jaguma külma närvi ja lisaks tuleb olla hea klienditeenidaja, kellel on suurepärased oskused kuulata ja selgitada. Maksu- ja Tolliameti (MTA) teenindusosakonna juhataja Triin Raaper aga tutvustas ERK liikmetele E-maksuameti arenguid. Praktilised teemad, mis nõuavad iga raamatupidaja tähelepanu ning päeva elavdamiseks lisasime puhtalt erialastele teemadele silmaringi avardavaid ja enesetäiustamisele ergutavaid ettekandeid.

Päeva teises pooles astus ülesse Marge Vellesalu-Murik (Rõõmukiir OÜ), kelle mõtlemapanev ettekanne pälvis teabepäeval osalenute tähelepanu, rääkides raamatupidaja kui teenindaja erinevatest vaatenurkadest.

Näitlejad Priit Pius ja Kaspar Velberg astusid ülesse stand-up etendusega, kus parodeerisid poliitmaastikku ning väga osavalt ja lõbusalt peegeldasid seda, mis meie ümber toimub – käib kogu aeg eluga kaasas ja põimisid osavalt sinna viimaseaja maksumuudatused.

ERK 2017 aasta viimane aastalõpu teabepäav sai ilusa punkti tänusõnadega aktiivsematele liikmetele ning meeldiva koosviibimisega jõulu lõunalauas. Päeva lõpetasime traditsioonide kohaselt ühise tordisöömisega.

 

Eesti Raamatupidajate Kogu tänab kõiki oma seniseid liikmeid selle toreda aasta eest!

Aastalõpu teabepäeva pildigalerii on leitav SIIN