EESTI
RAAMATUPIDAJATE
KOGU12. juunil toimus Audiitorkogu ja Eesti Raamatupidajate Kogu ühine konverents, kus arutleti esmakordselt avalikkuse ees krüptovarade arvestuse ja aruandluse teemadel. Eesti Krüptoraha Liidu üks eestvedajaid Asse Sauga andis ülevaate krüptovaradest kui sellisest (ühtlasi tasub lugeda tema äsja ilmunuraamatut "Kõik sai alguse Bitcoinist").

IMG 3688 2

Sander Kallasmaa (Baker Tilly Baltics, Raamatupidamistoimkond) ja Krista Teearu (DStream Accounting) vaatlesid arvestuslikust aspektist, mida ja kuidas erinevates rollides ettevõtjad peaksid coin'ide ja token'ite puhul raamatupidamises kajastama ning mida avalikustada aruandluses. Sven Siling (Audiitokogu) ja Aleksandr Beloussov rääkisid teemad lahti audiitori ja krüptoraha-huvilise vaatevinklist. Lõpetuseks esitasid oma seisukohad krüptovarade kajastamise kohta regulaatorite ja järelvalve esindajatena Kurmet Ojamaa Rahandusministeeriumist ja Kilvar Kessler Finantsinspektsioonist.

Üks igati vajalik ja korda läinud konverents! Kindlasti on veel vaatenurki arutamaks krüptovarade arvestuse ja aruandluse teemal. Tundub et teema ei ole kindlasti veel purgis.

GALERII