EESTI
RAAMATUPIDAJATE
KOGU


Juta Tikk Phapos copy  DSC00760 copy

Eesti Raamatupidajate Kogu kutsekomisjoni liige Juta Tikk osales 29. – 31. mail 2019 Paphosel toimunud Euroopa Raamatupidamisassotsiatsiooni (European Accounting Assotiation) 42. aastakongressil.

Kongressi organiseeris Küprose Ülikool. Kongressist võttis osa 1100 teadlast nii Euroopa riikide ülikoolidest kui ka USA, Kanada, Austraalia, Uus-Meremaa, Malaisia, Indoneesia, Singapuri, Jaapani, Hiina (sh Hong Kong), Lõuna-Korea, Taiwani, Iisraeli, Lõuna-Aafrika Vabariigi jt maade ülikoolidest.

Lai rahvusvaheline esinejate ring andis ettekujutuse nii äri kui ka avaliku sektori finantsarvestuse ja -aruandluse, maksunduse, juhtimisarvestuse ja finantsjuhtimise tasemest ja arengusuundadest maailma eri riikides ja regioonides ning lõi võrdlusbaasi, mille alusel otsustada Eesti majandusarvestuse taseme üle.

Meeldiv oli kuulata Essexi Ülikooli teaduri Shahzad Uddini presentatsiooni juhtimisarvestuse korraldamist endise NL maades, mis oli koostatud publitseeritud artiklite põhjal. Eestit tõsteti esile nii avaldatud artiklite arvukuse kui ka publikatsioonide kõrge kvaliteedi poolest.

Kongress oli huvitav ja arendav, esinejate ettevalmistus oli väga hea, esitluste arutelud olid elavad, asjalikud ja esinejate aadressil tehtud kriitika heatahtlik ning konstruktiivne.

Tänan Eesti Raamatupidajate Kogu mulle antud võimaluse eest osaleda sellel huvitaval ja kõrgetasemelisel kongressil

Juta Tikk, PhD