EESTI
RAAMATUPIDAJATE
KOGU

Kevadseminar Peterburis

Meie ühine tore reis Peterburis on läbi ja aeg on meenutav kokkuvõte teha. Seekord läksime külla vene kolleegidele, tutvumaks vene raamatupidamise eripäradega. Tiheda programmi ja nädalavahetuse tõttu jäid meil kohalike raamatupidajate töökohad külastamata, aga Margus Tammeraja andis lühiülevaate kuidas Venemaal raamatupidamist korraldatakse ja millisel määral see erineb omaaegsest nõukogude raamatupidamisest.

Suurettevõtted järgivad ka Venemaal IFRS-i nõudeid, väiksemad lähtuvad riiklikust kontoplaanist ja Maksuameti nõuetest. Enamus raamatupidajaid kasutavad 1C nimelist raamatupidamisprogrammi, mille osakaal majandustarkvaraturul küünib kuni 90%-ni (tänu edukale frantsiisisüsteemile ja headele suhetele Venemaa Maksuametiga). Rääkisime ka topeltraamatupidamisest, korruptsioonist ja rahapesust, mis paraku ka meid kui naaberriiki valusalt on puudutanud. Kindlasti on mõtet süveneda Vene maksusüsteemi eripäradesse meie raamatupidajail, kes teenindavad Venemaaga ärisuhetes olevaid Eesti ettevõtteid. Lubasime, et kõik, kellel tekib Vene raamatupidamise osas küsimusi, saavad ERK vahendusel Venemaa-ekspertidelt vastused.

Meil on hea meel, et Teil neid ühiseid eredaid hetki nii palju oli! Väga paljud osalejad tõstsid esile Peterhoffi külastust ja lõunasööki ehtsas vene rahvusrestoranis Podvorje. Meeldis laevareis Neeval, sildade ülesse tõstmine ja Kroonlinna Meremeeste kirik.

Kõik oli tore, aga see Vene lõunasöök oli super!!! Ja meie giid Piret oli super!!!

Täname Teid armsad kevadseminaril osalejad ja peatse kohtumiseni! Nautige ilusat suve.