EESTI
RAAMATUPIDAJATE
KOGU

Sooduspakkumine ERK liikmetele MÄRTSIS Rahvusooperis Estonias.

13. märts etendub ballettModigliani – neetud kunstnik“.

Modigliani neetud kunstnik

Toomas Eduri ja Tauno Aintsi ballett „Modigliani – neetud kunstnik“.

„Modigliani – neetud kunstnik“ oli Toomas Eduri lavastajadebüüt Rahvusooper Estonia laval. Ballett jutustab värvika loo 20. sajandi ühe kuulsama boheemlasest kunstniku Amedeo Modigliani (1884–1920) tormilisest elust. Tema looming oli sillaks kubistide, eeskätt Pablo Picasso ja 1920te aastate art deco kunstnike põlvkonna vahel. Modiglianist räägitakse legende. Tema ekstsentriline natuur, praalimine ja emotsionaalsed kannapöörded, kirglikud armulood kirjanike Anna Ahmatova ja Beatrice Hastingsiga ning kunstnik Jeanne Hébuterne’iga, unistus pääseda Parnassosele ja rivaalitsemine Picassoga, tuberkuloosist tingitud terviseprobleemid, mida ta üritas varjata ohtra alkoholi ja narkootikumide tarbimisega – see kõik on pakkunud rohkelt kujundirikast materjali põneva lavateose sünniks.

Link lisainfoga asub siin: http://www.opera.ee/lavastus/modigliani-neetud-kunstnik/

Vaheajatellimuse  saate teha Rahvusooper Estonia  kodulehel või enne etendust kohvikutes. http://www.opera.ee/vaheajatellimus/

Sooduspiletite lisainfo siseveebis. Ostetavate piletite kogus ei ole piiratud, küll aga kehtib soodushind seni, kuni pileteid etendusele jätkub.