EESTI
RAAMATUPIDAJATE
KOGU


Laupäeval, 14. novembril 2020 korraldas Eesti Raamatupidajate Kogu (ERK) Tallinna Majanduskooli ruumes raamatupidajate kutseeksamid, mis sedapuhku toimusid tavapärasest veidi erilisemas olukorras, aga õnneks mitte eriolukorra tõttu plaanitust hilisemalt nagu koroonakevadel. ERK võttis väga tõsiselt kõiki Terviseameti soovitusi ja vabariigi valitsuse korraldusi – registreerimislaua juures palusime käed desinfitseerida ja maski ette panna (enamusel oli see juba tulles kenasti nägu varjamas, mistõttu registreerijad tundsid end nagu piirivalvurid, kes inimese silmavaadet ID-kaardil olevaga kontrollivad). Eksamiruumides järgisime hajutatuse nõuded (50% täituvus ja 4 ruutmeetrit per inimene) ning desovahendid ja maskid olid pidevalt kõigile kättesaadavad. Siinkohal täname Tallinna Majanduskooli eksamite sujuvale korraldamisele kaasa aitamise ja operatiivse tehnilise toe eest!

Täname ka neid veidi õnnetumaid eksaminande, kes viimasel hetkel pidid COVID-19 kahtluse tõttu eksamilt eemale jääma, et mitte riskida enda ega kolleegide tervisega. Eksamiteks ettevalmistamine kulub kindlasti ära kevadisel sessioonil järgmise aasta maikuus!

Eksam kulges traditsiooniliselt rahulikus tempos kõiki eksamikorra reegleid järgides – eksaminandid olid vaikselt süvenenud õigete vastuste ja lahenduste leidmisele, taustaks intensiivsest arvutamisest märku andev vaikne klahviklõbin. Raamatupidaja, tase 5 eksamit tuli tegema üle saja inimese, viimast korda oli võimalik sooritada juhtimisarvestuse eksam lisamoodulina, seda võimalust kasutas paarkümmned inimest ning üllatavalt suur oli vanemraamatupidaja, tase 6 eksaminandide hulk – ligemale 40 inimest. Kokku oli seekord kohal üle 170 inimese, kes oma raamatupidamisteadmised, oskused ja võimed proovile panid.

Tase 6 populaarsusele annab hoogu ilmselt ERK tunnustatud raamatupidamisettevõtte kvaliteedimärgi taotlemise avamine, seal on üks nõuetest vanemraamatupidaja, tase 6 kutsetunnistuse olemasolu vähemalt kas raamatupidamisbüroo partneril või võtmetöötajal. Igal juhul on rõõm tõdeda, et raamatupidajad on ise tõstmas au sisse võimalusi kvaliteetse teenuse tunnustamiseks.

Eksamitulemused  kinnitatakse 26. novembril õhtul, mil hindamiskomisjon on kõik eksamitööd üle vaadanud ning eksamilävendit ületava punktisumma saavutanute nimed esitanud kutsekomisjonile kutsetunnistuse väljastamiseks. Rulemused riputame kodulehele hiljemalt 30. novembriks. ERK liikmed hoivad pöialt, et seekordsete eksamitegijate sooritus oleks võimalikult tugev ja ootame põnevusega tulemusi!

kutseeksam
Eesti Raamatupidajate Kogu kutsekomisjoni esimees Margus Tammeraja

kutseeksam1
Kirglikud raamatupidajad süvenemas numbritesse

kutseeksam2
Terava pilguga kutsekomisjoni liige Ester Vahtre.