EESTI
RAAMATUPIDAJATE
KOGU

Eesti Raamatupidajate Kogu jaoks kujunes lõppev 2021. aasta päris edukaks, sõltumata jätkuvast koroonalainetusest. Kindlasti jäävad meie juubeliaastast kõigile osavõtjatele meelde nii suveseminari päevad Raplamaal kui ka ERK 25. juubelikonverentsi sisukas päev ja meeleolukas peoõhtu.

Teabepäevade ja teiste ühiste ettevõtmiste arvuks kujunes 46, kokku üle 1300 osalusega, mis on veidi enam võrreldes eelmise aastaga. „Tänu“ epideemiale on teabepäevad võtnud valdavalt vebinari vormi, aga seda vahvamad on olnud kohapealsed koolitused (inglise ärikeel, Excel edasijõudnutele jt). Vebinaride puhul on vaatajaskonda suurendanud raamatupidamisettevõtted oma kollektiivsete osalustega (siin võib liita sadu osalemisi 1300-le), mis näitab kuivõrd sisukaid ja vajalikke koolitusi ERK korraldab. 15. detsembril toimunud traditsioonilisel ERK jõuluvebinaril osales üle 150 liikme ja büroode töötaja. Kaks mainitud suuremat sündmust tõid samuti kokku sadu ERK liikmeid.

Kutse andjana viisime läbi kutseeksamid nii kevadel kui ka sügisel, kokku osales 333 eksaminandi, mis on vähem kui eelmisel aastal – siin on koroona mõju olnud veidi selgem. Samas on kasvanud vanemraamatupidaja, tase 6 eksamitest osavõtjate arv (60, neist 46 said kutsetunnistuse), mis on tingitud „ERK tunnustatud raamatupidamisettevõtte“ nõuetele vastavuse tagamiseks. Väljastasime kokku 244 uut kutsetunnistust (vaid 20 vähem võrreldes eelmise aastaga).

„ERK tunnustatud raamatupidamisettevõte“ kvaliteedimärgi projekt on edukalt käivitunud, esimesed seitse tunnustust on läinud nii väiksematele kui ka suurtele ja tuntud raamatupidamisteenuste pakkujatele. Eesmärk on saavutada raamatupidamisteenuste kvaliteedi tõus Eestis. Hindamine toimub kaasates sõltumatuid siseaudiitoreid Eesti Siseaudiitorite Ühingust ning 2022. aastal kasvab kindlasti tunnustuse taotlejate arv.

Toimkonnad läbisid uuenduskuuri pärast kevadel toimunud nõukoja valimisi – metoodika toimkonda juhib meie esindaja Raamatupidamise Toimkonnas Egle Vainula, maksutoimkonda juhib tunnustatud käibemaksu ekspert Tõnis Elling, koolitustoimkonna vedamise võttis enda peale Maire Otsus-Carpenter, taasloodi avaliku sektori raamatupidamise töörühm Aime Roosioja juhtimisel ning raamatupidamisteenuste toimkond jätkab Krista Teearu käe all.

Esindusorganisatsioonina on ERK jätkuvalt pildil rahandusministeeriumi ja majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ettevõtmistes – Aruandlus 3.0 projektis, reaalajamajanduse töörühmades, rahapesu tõkestamise nõukoja töös, e-arvete ja e-kviitungite uuringutes jne. Oleme jätkuvalt esindatud Raamatupidamise Toimkonnas, kus panustasime taksonoomia uuendamisse.

Majanduslikult on ERK seis aastavahetuse lähenedes kindlam kui varasmatel aastatel, mistõttu jääb kardetud (ja eelarvessegi planeeritud) COVID-19 negatiivne mõju sisuliselt olematuks. Täpsema kokkuvõtte kõigi finants- ja arvuliste näitajatega teeme ERK üldkoosolekul märtsis, mil kinnitame aastaaruande ja eelarve 2022. aastaks.

ERK juhatus tänab meie tegevuse tugisambaid Anne-Ly Palmi ja Annely Tammaid ning Pille-Riin Pihot, kes tagas tunnustamise eeskujuliku korralduse. Täname ka nii uue kui vana nõukoja koosseisu liikmeid, kes on aidanud hoida strateegilist kurssi ja hoidnud silma peal kõigel toimuval.

Suur aitäh kõikidele aktiivsetele ERK liikmetele – ERK see oleme meie! Soovime teile head lähenevat jõuluaega ja aastavahetust!

 

Margus Tammeraja, juhatuse esimees

 

IMG 2947

PS Jätkuvalt on võimalik ERK kontorist soetada ERK 25. juubeliraamatut –

maksumus on 25 eurot pluss käibemaks 9%.

Palun kontakteeruge eelnevalt arve väljastamise ja ka võimaliku saatmise osas See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Head lugemist!