EESTI
RAAMATUPIDAJATE
KOGU


2022. kevad on looduses üsna visalt edenenud – aprilli lõpus oli siin-seal näha veel sulamata lumeriismeid ja rändlindude saabumine näib olevat nädala-paari jagu hilisem. Seda vähem on kiusatusi minna karget õhku hingama ja saab rahulikult keskenduda aastaaruande teemadele.

Märtsi lõpus toimunud Eesti Raamatupidajate Kogu teabepäeval-üldkoosolekul oli sisuliseks päevateemaks investeerimine, millest rääkis Märten Kress. Loodetavasti said nii mõnedki kapitali paigutamise asjaolud selgemaks ja häid nõuandeid võeti kuulda. Üldkoosolekul kinnitati pärast ERK kodukorra uus redaktsioon, mis ajakohastas mitmeid punkte lähtuvalt tegelikust praktikast (nt liikmelisuse erisuste täpsustused). Väitlemist tekitas nõukoja liikmeks kandideerimise punkt, kus täpsustati mida nõukoja liikmelt oodatakse ja kinnitati tegelikkuses juba tavaks saanud liikmekandidaatide enne valimisi tutvustamise nõue. Kodukord on kõigile kättesaadav meie veebilehelt.

Aprillis on jätkunud populaarseks osutunud RTJ-e tutvustav veebiloengute sari – aitäh ERK koolitustoimkonna juhile Maire Otsus-Carpenterile! - ning toimunud veel mitmeid huvitavaid vebinare. Samas näeme, et kevade edenedes kipub osalemisind veidi raugema ja koolitustoimkond kutsub üles andma teada just teid huvitavatest teemadest. Kirjuta meile oma soovidest See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. aadressil.

ERK tunnustatud raamatupidamisettevõte

ERK raamatupidamisteenuste toimkonnas oli aprillis arutelu nõuete täiendamise osas ning lisasime ERK veebilehe Tunnustamine sektsiooni võimaluse esitada pretensioone kvaliteedimärgi pälvinud ettevõtete kohta. ERK on huvitatud sellest, et võimalikest probleemidest antaks operatiivselt teada raamatupidamisteenuste toimkonnale, mitte ei piirdutaks anonüümse kurtmise või vihjamisega kusagil Facebooki grupis. Otselink https://www.erk.ee/index.php?option=com_rsform&view=rsform&formId=89&Itemid=542&lang=et

Samuti on läbivaatamisel „Nõuded ERK tunnustatud raamatupidamisettevõttele“ tingimuste karmistamine nõuete võimaliku mitte järgimise korral, sh teatamiskohustuse lisamine kvaliteedimärgi kandjale nõuetele vastavusest kõrvalekaldumisest ning vastutuse selle kohustuse täitmata jätmise eest. Need täiendused tagavad, et raamatupidamisteenuste kvaliteeti määravad protsessid on tasemel pidevalt, mitte ainult kvaliteedimärgi taotlemise hetkel.

Oleme suhelnud ka ESAÜ poolt nimetatud siseaudiitoritega, et vajadusel täiendada nõuetele vastavuse kontrollnimekirja ning lihtsustada kontrolli. Tunnustuse taotlemise teemal palume jätkuvalt saata küsimused aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. , et meie raamatupidamisettevõtete valdkonna koordinaator Pille-Riin Piho juhendamisel protsess käima lükata. Ühtlasi vaadake ERK veebilehe Tunnustamise sektsioonis intervjuud Askendo OÜ-ga!

Nõukoja ja juhatuse tegemistest

Pärast 25. märtsi üldkoosolekut on olnud rahulikum periood, mil juhatus ja nõukoda on oma veebikohtumistel vahetanud mõtteid aktuaalsetel teemadel ning jätkame tegutsemist meie tavapärastes valdkondades järgides ERK strateegilist kurssi olla arvestusala edenedaja Eestis.

Mai on taas kutseeksamite kuu ja soovime kõigile eksaminandidele head põrumist!