EESTI
RAAMATUPIDAJATE
KOGU


Mai tähtsündmus on kutseeksamid

Eesti Raamatupidajate Kogu kui üks suuremaid kutseandjaid Eestis korraldas 14. mail 2022. aastal kevadised raamatupidajate kutseeksamid. Sel korral astusid eksamitulle 231 vaprat eksaminandi üle Eesti. Tavapäraselt korraldasime eksamid koostöös kutseõppeasutustega lisaks Tallinnale ka Tartus, Pärnus, Narvas, Haapsalus ja Kuressaares. Tänu heale ettevalmistusele oli eksami edukalt sooritanute osakaal seekord päris kõrge. Seisuga 31.05.2022 on Eestis nüüd 4607 kutsetunnistusega raamatupidajat.

Kutseeksam 2022

Õnnitleme vastseid kutsetunnistuse pälvinuid ja täname eksami- ja hindamiskomisjoni ning kõiki abilisi!

ERK tunnustatud raamatupidamisettevõte

Raamatupidamisteenuste kvaliteedi teemal rääkis ERK juhatuse esimees Äripäeva Raadios

„ERK tunnustatud raamatupidamisettevõttele“ kvaliteedimärgist, selle ettevõtmise mõttest ja saamise tingimustest. Täna on see ainus viis oma raamatupidamisettevõtet kui erapooletu siseaudiitori poolt hinnatud kvaliteetse teenuse pakkujat esile tõsta. Eestis on registreeritud üle 5900 ettevõtte, mille tegevusalaks on raamatupidamine (sh ca 3800-l põhitegevusalana). Valdav enamik on erapraksised, st raamatupidaja osutab teenust üksi. Üle 100 000 eurose aastakäibega raamatupidamisettevõtteid on veidi üle 220. Sellest hulgast on ettevõtjatel palju kergem endale hea teenusepakkuja leida, kui sellele viitab kvaliteedimärk. Äripäeva Raadioo salvestust on võimalik järelkuulata Äripäeva veebis.

Tunnustuse taotlemise teemal palume jätkuvalt saata küsimused aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. , et meie raamatupidamisettevõtete valdkonna koordinaator Pille-Riin Piho juhendamisel protsess käima lükata. Ühtlasi vaadake ERK veebilehe Tunnustamise sektsioonis intervjuud Askendo OÜ-ga!

Nõukoja ja juhatuse tegemistest

Nõukoda erk 2022

ERK nõukoda pidas oma korralise koosoleku 31. mail väljasõidul

Jõelähtmel Estonian Golfi & Country Club-i ruumes. Päevakorras kokkuvõtted kevadhooajast ning arutelu ERK sügishooaja koolituste ja suuremate ürituste korraldamisest. Tõenäoliselt on oodata veidi rohkem konverentsikeskustes toimuvaid vahetuma iseloomuga üritusi. Anname teada, kui plaanid on paigas! Lisaks töisele arutelule otsustas enamus nõukoja liikmeid tutvuda lähemalt ka golfimängu alustega ning proovisime ise golfikepiga palli teele saatmist ja augu poole veeretamist.

Jõelähtme erk 2022

Pildil ERK nõukoja vaprad golfarid tuult ja vihma trotsides 7. rajal instruktaažil.

Suur suvi on lõpuks saabunud ja ilmad veidi soojemad, mistõttu võtab ERK suveks hoo maha. Paljudega kohtume taas augustis toimuval ERK suveseminaril, mis seekord toimub minireisina Ahvenamaale. Soovime kõigile meie liikmetele head lähenevat võidupüha ja jaanipäeva!

Margus Tammeraja
ERK juhatuse esimees