EESTI
RAAMATUPIDAJATE
KOGU

 

Eesti Raamatupidajate Kogu tänab Teid kõiki, kes Te saite osaleda ERK iga-aastasel sügiskonverentsil. Seekord tegime seda kahel päeval 12.-13.10.2022 Viimsi SPA Konverentsikeskuses. Oli lõbusaid hetki, huvitavaid küsimusi ja arutelusid, sai uusi teadmisi, juhendeid ja oli kandvaid teemasid millega liigume kindlasti edasi. Meil on hea meel, et teile meeldis teemadevalik ja pidasite seda lausa suurepäraseks. Mõlemat päeva võib lugeda kordaläinuks! 

IMG_9906.jpg  IMG_9907.jpg

   IMG_9946.jpg

Aitäh kõigile esinejatele! Kahe päeva vältel sai räägitud väga erinevatel ja aktuaalsetel teemadel. Rasmus Kattai, Eesti Pangast rääkis Eesti majandusest ebakindlas maailmas. Kas just kindlustunne suurenes, ei tea aga silmaringi avardas küll. Vaatasime koos Toomas Villemsiga üle likvideerimisaruannete koostamise etapid ja sellega seonduvad nõuded, rahavoogude komistuskivid said sileda katte, piilusime koos autiitorite tuleviku plaanidesse ja saime Märt-Martin Arengult nõu kuidas valida audiitorit. Lisaks saime kõigile küsimustele vastused, mis puudutasid uuendusi töölepinguseaduses ja perepuhkuste süsteemist. Väga huvitav ettekanne! Eesti Raamatupidajate Kogu raamatupidajad said ülevaate oma rollist rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamisel - uhh, oli vast teema.

Väga huvitav oli kuulata ülevaade krüpto kirevast maailmast, saada õpetusi ja kinnitust seniste oskustele osas krüptotehingute raamatupidamises ja samuti krüptotehingute käibemaksuga maksustamisest. Siit tuleb veel teemasid! Lisaks lihvisime kulude arvestuses teadmisi ja kindlasti oleme teadlikumad juhtimisotsuste tegemisel. Maksukäitumise hinnangud e-MTAs - väga hea ülevaade koos juhistega! Aruteluringis said selgeks, et punane, kollane, roheline ei võrdsustu liikluses oleva valgusfooriga. Kollases ei ole midagi ohtlikku! Seega ei pea muretsema, kui iga minut ei püsi rohelisel lainel maksuameti hinnangutes. Kollane juhib tähelepanu!

Päeva lõpus tegime harjutusi ja saime kasulikke nippe, et olla paremad konfliktijuhtimises. Teame kuidas suhelda ärritunud kliendiga ja samas hoida häid suhteid töökaaslastega.

Lisaks sai parimad 2022. aasta arvestusalased uurimustööd välja kuulutatud ja rahalised preemiad üle antud, kokku enam kui 3000 euro väärtuses.

Arvestusalaste uurimustööde konkurss on Eestis ainus võimalus selles valdkonnas kõrgharidust omandavatel tudengitel esitada lõputöö omavaheliseks mõõduvõtmiseks. Olles heaks näiteks kõrgkoolide, kutseühenduste ja avaliku sektori asutuste tulemuslikust koostööst. Tänavu juba kümnendat aastat toimunud konkursile esitati kokku 27 Eesti kõrgkoolides kaitstud magistri-, bakalaureuse- ja muud uurimustööd. Võitjad oma auhinnakategoorias selgitasid Rahandusministeeriumi, Audiitorkogu, Eesti Raamatupidajate Kogu ja Eesti Siseaudiitorite Ühingu esindajad. Loe siit.


IMG_9919.jpg


Meie suurimad tänud koostööpartneritele Valentis, Welcome Center Estonia ja Südameapteek - teie kingitused meeldisid väga meie konverentsi osalejatele.


 
       Valentis-Logo-comp286642.png             WelcomeCenterEstonia


 

Pildid leiad siit