EESTI
RAAMATUPIDAJATE
KOGU

Praktikakoht on hea võimalus alustamaks oma karjääriplaneerimist või enesetäiendamist. Mõeldes praktikale ja praktikantidele, paneb see paljusid pigem väsinult ohkama kui rõõmust hüüatama ja õhinaga uue inimese saabumist ootama. Kui aga praktika on korraldatud eesmärgipäraselt, on see kasulik nii praktikandile kui ka praktikavõimalust pakkuvale tööandjale. Kui sa soovid enda ettevõttesse praktikanti, siis on erialaliidu poole pöördumine kindel valik! Eesti Raamatupidajate Kogu liikmete seas on palju neid, kes on nõus oma aastatepikkuseid kogemusi ja oskuseid jagama. Iga töötaja kui ka praktikant on sinu ettevõtte brändi saadik! 

CH Konsultatsioonid juhi Christer Haimi arvates peaks iga ettevõte aitama praktikantidel tööellu siseneda ja andma võimaluse ennast proovile panna. Kogemused on need, mis viivad edasi ja panevad silma särama. Parima praktikandi leidmiseks on Christer Haimi arvates iseenesest mõistetav just vastava erialaliidu kaudu enda ettevõtte reklaamimine praktikakoha pakkujana. Eesti Raamatupidajate Kogu kodulehel olev rubriik “Praktika” on selleks suurepärane võimalus. “Minu ettevõte, kui praktikakoha pakkuja, saab siin rohkemat kõlapinda, läbi selle kandidaate ning kokkuvõttes on mul võimalik leida parim praktikant”, ütleb Christer.

chkonsultatsioonid
Allikas: CH Konsultatsioonid

Oleme praktikakohti pakkunud juba aastaid ja praktikante on olnud üle 20-ne nii Eesti kui ka Soomes. Viimastel aastatel on meil olnud 2-3 praktikanti. Siiani on pöördunud praktikandid ise meie poole ja oleme konkreetsemat koostööd teinud ka Tartu Kutsehariduskeskusega. Eesti Raamatupidajate Kogu avas praktikakohtade rubriigi neli kuud tagasi ja selle nelja kuu jooksul oleme pakkunud praktikakohta kolmele praktikandile, kaks nendest töötab juba ka CH Konsultatsioonides raamatupidajat.

Praktikante valime õpitulemuste põhjal ehk küsime hinnetelehte ja kui on mitu head kandidaati, siis teeme lisaks ka vestluse, et välja selgitada praktikandi motivatsioon eriala omandada. Määrame igale praktikandile juhendaja ja praktika juhendaja hindab tehtud tööülesandeid jooksvalt, ettevõtte juht teeb vestluse praktika algamisel ja lõppemisel.

Kui rääkida praktikantide tegemistest igapäevaselt, siis need on peamiselt seotud ikka praktikajuhendiga, sõltuvalt praktikandi õpivõimest tegeleme nende teemadega rohkem, mis on tema võimete kohane ja pakub huvi. Kõigi praktikajuhendis toodud ülesannetega põhjalikult siiski tegeleda ei jõua. Kuna teeme eeltööd praktikandi valimisel, siis üldjuhul on kõik meie praktikandid väga tublid ja nii mõnigi on meile tööle asunud sh nii meie Eesti büroos kui ka Soome büroos. Meil on mitmeid edulugusid tublidest praktikantidest ja meil on kogenud raamatupidajad/praktika juhendajad, kes meelsasti oma erialaseid teadmisi jagavad.

Miks otsustasite hakata praktika kohti pakkuma? Kuuludes suuremate büroode hulka tunneb CH Konsultatsioonid vastutust raamatupidaja eriala arendamise ja edendamise osas. “See on meie võimalus toetada noori raamatupidajaid nende karjääri alguses selles imelises numbrite maailmas. Kindlasti on see ka üks võimalus leida endale motiveeritud töötajaid kuna tööjõuturul on täna headest raamatupidajatest puudus ja seega tuleb ise panustada uute töötajate väljaõppesse,” ütleb Christer.

Kui oled Eesti Raamatupdajate Kogu (ERK) liige ja soovid pakkuda praktika kohta SIIN, siis kirjuta meile: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..